W dniach 1 – 4 czerwca 2017 roku odbędzie się wydarzenie, które powinno zainteresować fanów fantastyki, komiksów i gier komputerowych – Warsaw Comic Con. Dlaczego warto się na nie wybrać? Poznajcie 7 powodów.

1. Charles Dance

To z pewnością będzie największa atrakcja dla „Gry o tron”. Na Wasaw Comic Con pojawi się serialowy odtwórca roli Tywina Lannistera!

Tywin Lannister

Przybycie Charlesa Dance`a może zainteresować jednak nie tylko fanów „Gry o tron”. Aktor grał w wielu znanych filmach, m. in. w ” Grze tajemnic”, „Zanim się pojawiłeś”, „Underworldzie” i „Piekle pocztowym”. Nie zapominajmy również, że podkładał głos pod cesarza Nilfgaardu – Emhyra var Emreisa w grze „Wiedźmin 3”.

2. Blok „Gry o tron”

Przez 4 dni na Warsaw Comic Con będą prowadzone panele, prelekcje i konkursy z nagrodami związane z „Grą o tron”. Chcecie dowiedzieć się co wydarzy się w 7. sezonie serialu? Macie ochotę zobaczyć najśmieszniejsze memy i filmiki z przeróbkami z „Gry o tron”? Może interesują Was religie Westeros? Odwiedźcie Warsaw Comic Con!

3. Strefa gier bez prądu

W olbrzymim wypełnionym grami Gamesroomie znajdziecie wiele nowości wydawniczych, turnieje gier planszowych, strategicznych i karcianych. Atrakcje zapewni również Game Troll TV i z pewnością nie zabraknie także propozycji gier dla miłośników „Gry o tron”.

Gra o tron planszowa

4. Good Game Expo

Fani gier komputerowych również znajdą tu coś dla siebie. Obok Warsaw Comic Con będzie odbywał się Good Game Expo – kolejna edycja imprezy, która znowu przyciągnie fanów Counter Strike`a, League of Legends, Hearthstone`a i innych znanych gier komputerowych. Organizatorzy zapowiadają również showmatche z gwiazdami e-sportu.

5. Strefa „Wikingów”, „Władcy Pierścieni”, „Gwiezdnych Wojen” i „Mad Maxa”

Fanów serialu o Ragnarze Lothbroku, Ivarze i innych bohaterach znanych z „Wikingów” z pewnością zadowoli fakt, że serial będzie obecny na wydarzeniu. Nie zabraknie na nim również klasyki, czyli „Władcy Pierścieni” i „Gwiezdnych Wojen”. Będziecie mogli zobaczyć X-winaga w skali 1:1, wystawę modeli, a także symulator, w którym będzie możliwość stoczenia bitwy kosmicznej z siłami Imperium. W strefie „Mad Maxa” odbędą się walki na broń bezpieczną oraz pokaz niezwykłych samochodów i motocykli inspirowanych filmem.

6. Strefa Cosplay

W strefie cosplay odbędą się warsztaty tworzenia kostiumów i charakteryzacji, a także konkurs w którym będzie można zobaczyć wiele barwnych kreacji. Wszystko to ubarwi oprawa wizualna, a dla zwycięzców przewidziano bardzo interesujące nagrody.

7. Największe Centrum Targowo – Kongresowe w Polsce

Ptak Warsaw Expo

Warsaw Comic Con odbędzie się w Ptak Warsaw Expo, które znajduje się przy Al. Katowickiej 62 w Nadarzynie. Jest to największe Centrum Targowo – Kongresowe w Polsce. 143 tys. m² powierzchni wystawienniczej i 15 tys. miejsc parkingowych to przestrzeń, która nie mogłaby być wygospodarowana w centrum Warszawy. Podobnie jest na zachodzie – wielkie targi i imprezy organizowane są na obrzeżach stolic, ponieważ jedynie tam mogą zmieścić się obiekty takich rozmiarów. Organizator zapewnia transport busem z Warszawy na miejsce imprezy,


Przydatne linki:

Strona Warsaw Comic Con

Fanpage na Facebooku

Wydarzenie na Facebooku

Konkurs, w którym można wygrać 10 wejściówek na event