Do obsady serialu dołączył popularny brytyjski komik Kevin Eldon oraz australijska aktorka Essie Davis. Potwierdzono również rolę jednego z wcześniej wypatrzonych na planie w Hiszpanii aktorów.

Nowe “nabytki” to 54-letni Kevin Eldon oraz 45-letnia Essie Davis.

daviz
Kevin Eldon jest popularnym brytyjskim aktorem i komikiem, mającym na swoim koncie występy w wielu talk-showach i podobnych programach w latach 90. oraz w późniejszych produkcjach telewizyjnych, a także w takich filmach jak “Hot Fuzz” czy “Hugo”. W “Grze o tron” wcieli się w postać głównego aktora w grupie teatralnej, o której pisaliśmy m.in. tutaj oraz tutaj.

ess
Pochodząca z Tasmanii 45-letnia Essie Davis jest uznaną w swoim kraju aktorką teatralną, produkująca sztuki za sprawą własnej wytwórni. Widzowie mogą ją kojarzyć m.in. z występów w australijskim serialu dramatycznym “The Slap” (“Klaps”). W 6. sezonie “Gry o tron” zagra ona obok Kevina Eldona jako główna aktorka we wspomnianej grupie teatralnej.

Za sprawą zdjęcia z planu w Gironie potwierdzono również, że Richard E. Grant, o którego angażu pisaliśmy wcześniej, również dołączył do serialowej grupy teatralnej, w której zagra najprawdopodobniej króla Roberta Baratheona:

grant2źródło: watchersonthewall.com