Ten temat ma 4 uczestników i 3 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez  Robin2003, 1 rok, 1 miesiąc temu.

Arya vs John

Wyświetlono 4 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #18206

  Aneta
  Participant

  John Snow nazwany przez Braci jednym z najlepszych mieczy, przedstawiany w sadze jako niespotykany wojownik wydaje sie niepokonany w walce. Czy jednak moze rownac sie zwyszkolonym czlowiekiem bez twarzy/ bez imienia? W ostatnich sezonach mielismy okazje zobaczyc w serialu wszechstronnosc, wytrzymalosc i technike mlodej Starkowny. Kto w walce bylby lepszy, czy Arya bylaby w stanie dorownac Bratu/Stryjowi w liczbie usmiercen innych lub w ogole w walce, czy to John musialby sie postarac by nie wypasc blado na tle Lady?

  #18393
  Edrin z Rosharu
  Edrin z Rosharu
  Participant

  Nie Bratu/Stryjowi, tylko Bratu/Kuzynowi. Trudno powiedzieć, bo oni nie mieliby powodu by walczyć przeciw sobie, chyba że na treningu. Walka jeden na jeden, na ringu należeć będzie do Jona, jeśli będą przestrzegać zasad pojedynków. Jednak Arya ma większy wachlarz nieczystych zagrań jak choćby trucizny czy kamuflaż. W tym wypadku Jon ma szczęście że Arya nie jest jego wrogiem.

  #19660

  webster
  Participant

  Może arya miałaby pomysł na to co wykombinować, żeby ocalić osoby ważne dla jona. Gdyby była wtedy na murze to obyłoby się bez ofiar śmiertelnych (bracia straży vs. dzicy). Poza tym jak można zmierzyć skuteczność w walce? Pokonani? to takie banalne

  #21052

  Robin2003
  Participant

  Arya jest skrytobójca i raczej w równej walce nie będzie miała szans. Analogia do walki Góry z Wężem. Rycerz mimo wszystko w walce używał brutalnej siły, kopnięć i parowania ciosów. Arya może liczyć na zlekceważenie w pierwszych sekundach walki, robić głównie uniki i zadać śmiertelny cios… później, gdy przeciwnik zorientuje się z kim ma do czynienia i będzie ostrożniejszy okazji dla Aryi do zadania pchnięcia będzie mniej.

Wyświetlono 4 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.