Strona Główna Forum Książki – Pieśń Lodu i Ognia Wichry Zimy Czy Martin zdoła wszystko wyjaśnić?

Ten temat ma 9 uczestników i 8 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez  voltq, 1 rok temu.

Czy Martin zdoła wszystko wyjaśnić?

Wyświetlono 9 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #6508

  Zielona
  Participant

  Takie mam uzasadnione przeczucie, że autor wprowadził do książki tak dużo wątków, tajemnic, przepowiedni, snów i starych opowieści dziwnej treści, że nie zdoła z tego wybrnąć. Myślicie, że kiedyś to się wyjaśni i każda zawiłość fabułu okaże sie prosta? Wiadomo, że są sprawy, które na pewno znajdą swój finał, ale takie małe wtrącenia, dwa zdania zmuszające do twożenua wybujałych teorii. Taki Plama, ewentualne macierzyństwo Dany, podobieństwo Maergery do Lianny, stary Reed itp. Obawiam sie ,że prędzej Martin ich zabije przd wyjaśnieniem….

  #6509
  Alayne Stone
  Alayne Stone
  Participant

  Ja cały czas mam nadzieję, że Martin wyjaśni nawet te drobne niewiadome (np. cały czas mnie zastanawia czy Maergery rzeczywiście zdradzała Tommena, świadczy o tym fakt, że musiała pić miesięczną herbatę). Choć z drugiej strony wątpię, że uda mu się wytłumaczyć wszystkie niejasności w tylko dwóch książkach. Zwłaszcza, że on z każdą kolejną częścią asoiaf dodaje nowe tajemnice i nowe nierozwiązane wątki zamiast wyjaśniac stare. Może więc być tak, że będzie musiał napisać więcej części niż te planowane siedem albo jak już skończy całą serię to wyda książkę, w której wytłumaczy to czego nie udało mu się wyjaśnić na kartach ,, Pieśni…” …i dzięki temu więcej zarobi. Swoją drogą to świetny pomysł na biznes. Może np. objaśniać każdy wątek w osobnej książce i zarabiać krocie na spragnionych objaśnień fanach :)

  #7137
  Hans Stark
  Hans Stark
  Participant

  Z tego co wiem Martin ma gdzieś pozapisywane wyjaśnienia, więc nawet jeśli kopnie w kalendarz przed zamknięciem wszystkich wątków, to ktoś z jego kręgu tego dokona.

  #7196
  raisa
  raisa
  Participant

  Nie zdziwiłabym się, gdyby jednak niczego nie objaśnił :) Martin nigdy nie był łaskawy dla czytelników, ale ja tam lubię tą jego przekorę

  #7538
  Daenerion
  Daenerion
  Participant

  Fakt, dużo wątków naładował ;) miejmy nadzieję, że nie pogubi się w tym, co napisał. Póki co, moim zdaniem całkiem nieźle sobie radzi. Chyba ciężko będzie dokończyć książkę komuś innemu, istnieje w końcu tylko jeden taki troll jak Martin, a serial nie wyjaśni wszystkiego… Miło by było, gdyby w końcu pojawił się w nim Młody Gryf albo Lady Stoneheart, tymczasem nie wiadomo, czy w ogóle ich zobaczymy :( Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Martin nieco się streści i dokończy cykl zanim nadejdzie zima :P

  #10301
  John Lennon
  John Lennon
  Participant

  Pewnie zrobi tak, że część wątków sam wyjaśni, a o innych tylko wspomni, żeby fani roili teorie, które o może tylko w wywiadach by wyjaśniał. Moze też napisać kolejne książki, które działy by się przed, albo bo PLiO.

  #10522

  MAESTRO
  Participant

  Jak będzie je pisał w takim tempie niewiele wyjaśni:)

  #19353

  webster
  Participant

  bez komentarza

  #22457

  voltq
  Participant

  To prawda ze wichry maja wyjsc we wrześniu 2018 roku?

Wyświetlono 9 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.