Ten temat ma 4 uczestników i 4 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez John Lennon John Lennon, 2 lat, 12 miesiące temu.

Czy Quentyn przeżył?

Wyświetlono 5 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #10013
  Losiu
  Losiu
  Participant

  Kiedyś w odmętach sieci trafiłem na taką myśl (podpierającą teorię, że Jon przeżył sztylety w ciemności), że w PLiO postać umiera naprawdę tylko wtedy, gdy wiemy o tej śmierci NIE z jej własnego rozdziału. Najbardziej jaskrawym przykładem jest Catelyn, a sporo postaci miało takie „cliffhangery” (Tyrion nad Czarnym Nurtem i potem w Smutkach, Brienne powieszona przez ludzi LS, Asha zaatakowana przez klany północy itp.). Z drugiej strony faktycznie, ci bohaterowie, którzy giną w rozdziałach innych postaci, nie żyją na dobre (przynajmniej na razie): Ned, Tywin, Joffrey, Robb i cała ekipa z wesela itd.).
  Analogicznie spojrzałem na rozdział Quentyna, który kończy się znamiennym „Ojej” w jego wykonaniu. Skoro „zginął” we własnym rozdziale, to może jednak zginął mało wydajnie? A jeśli nie zginął, to dlaczego i po co?
  Wydaje mi się to mocno naciągane, ale coś jest w tym umieraniu w swoim i nie swoim rozdziale.

  #10020

  LORD DYRAS
  Participant

  Z tego co wyczytałem nie ma mowy o pomyłce.. Quentyn nie żyje, został spalony. O ile się nie myle jasno pisało, że jego dwóch przyjaciół ma pomóc w obronie miasta w zamian za wolność i możliwość powrotu do Dorn z kośćmi księcia..

  #10021

  LORD DYRAS
  Participant

  Możliwe, że pisało to też w rozdziale innej postaci dokładnie nie pamiętam ale sprawa na pewno jest jasna

  #10182

  Opis jego mąk został opisany przez ser Barristana. Jego śmierć jest pewna.

  #10229
  John Lennon
  John Lennon
  Participant

  Ciekawa teoria, ale niestety Quentyn ją obalił swoją śmiercią.

Wyświetlono 5 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.