Ten temat ma 7 uczestników i 6 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez aedificis aedificis, 1 rok, 5 miesiące temu.

Czy warto ?!

Wyświetlono 7 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #13218

  Riderro
  Participant

  Przeczytałem pierwszy tom gry o tron i jestem zachwycony po zrobieniu tego postanowiłem zobaczyć jak ma się serial do tego co się dzieje w książce nie spodobał mi się już początek pierwszego sezonu moje pytanie odnosi się do tego czy polecacie dać szansę serialowi i czy najpierw przeczytać książkę a może obejrzeć serial ?

  #13260

  kazeta
  Participant

  Serial jest niewątpliwie bardzo dobry – świetnie grany, większość wątków trzyma się kupy, efekciarstwo na strawnym poziomie. Pozorne nielogiczności po zastanowieniu dają się zrozumieć. Efekty specjalne ogląda się z przyjemnością.
  Książka to książka jakich wiele – na początku lektury kojarzyła mi się z „Diuną” Herberta – ale by ją dobrze napisać, trzeba było przeprowadzić dogłębne studia historyczne. Wyszukiwanie takich odniesień to prawdziwa frajda. Ja zastartowałam równolegle – pierwszy sezon z pierwszym tomem – i myślę, że takie doświadczanie tego świata – dwutorowe – daje najwięcej przyjemności.
  Czyli – polecam!

  #13500

  qazik10
  Participant

  Zgadzam się z przedmówcą. Najlepiej czytać i oglądać. Najpierw czytać. Widzisz wszystko oczami wyobraźni a potem serial większość tego oddaje w świetnej formie.

  #13556
  Joker3
  Joker3
  Participant

  Zaskoczyłeś mnie szczerze mówiąc bo pierwszy sezon jest chyba najwierniejszy książce z wszystkich sześciu więc jak najbardziej powinien Ci się podobać jeśli szukasz wiernej ekranizacji powieści. W pierwszym sezonie dostajemy praktycznie kropka w kropkę wszystko co jest w książce, ciesz się tymi pierwszymi sezonami póki możesz… ;P Zobaczysz sezon 5…. :P

  #15665

  Iryda
  Participant

  Warto i czytać, i oglądać :p Ja zawsze wychodzę z założenia, że najpierw należy obejrzeć ekranizację, bo wtedy nie jest się zawiedzionym odstępstwami od książki :p

  Sama przeczytałam całą serię po obejrzeniu pięciu sezonów i po szóstym oczekiwałam już czegoś innego, niż zobaczyłam… Chociaż nie uważam, że był zły!

  #19316

  webster
  Participant

  trochę konfliktowy. Czytając książki czuje się jakiś zamysł autora, a wiadomo, że jeśli wykupuje się prawo do realizacji to na zasadach konsultacji z – więcej wpływu nie ma. Nie znaczy to, że wychodząc z tekstu i odzwierciedlając jego splątane historie uniknie się patosu i tym podobnych. Uważam, że raczej załoga serialu i reżyserowie dali z siebie wspaniałą ilość poświęcenia, trudu a efekty są nie do pominięcia w tym wszystkim. Może Martin sam przestał interesować się książką, z czasem jak ją „obejrzał”?

  #20516
  aedificis
  aedificis
  Participant

  Mi się wydaje, że jeśli czytać to najlepiej byłoby przeczytać lata przed premierą serialu te książki, a teraz obejrzeć serial. Chociaż czytając książki tracisz jeden z cennych walorów serialu – czynnik zaskoczenia.

Wyświetlono 7 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat