Ten temat ma 5 uczestników i 4 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez  Iryda, 9 miesiące temu.

Czy warto ?!

Wyświetlono 5 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #13218

  Riderro
  Participant

  Przeczytałem pierwszy tom gry o tron i jestem zachwycony po zrobieniu tego postanowiłem zobaczyć jak ma się serial do tego co się dzieje w książce nie spodobał mi się już początek pierwszego sezonu moje pytanie odnosi się do tego czy polecacie dać szansę serialowi i czy najpierw przeczytać książkę a może obejrzeć serial ?

  #13260

  kazeta
  Participant

  Serial jest niewątpliwie bardzo dobry – świetnie grany, większość wątków trzyma się kupy, efekciarstwo na strawnym poziomie. Pozorne nielogiczności po zastanowieniu dają się zrozumieć. Efekty specjalne ogląda się z przyjemnością.
  Książka to książka jakich wiele – na początku lektury kojarzyła mi się z „Diuną” Herberta – ale by ją dobrze napisać, trzeba było przeprowadzić dogłębne studia historyczne. Wyszukiwanie takich odniesień to prawdziwa frajda. Ja zastartowałam równolegle – pierwszy sezon z pierwszym tomem – i myślę, że takie doświadczanie tego świata – dwutorowe – daje najwięcej przyjemności.
  Czyli – polecam!

  #13500

  qazik10
  Participant

  Zgadzam się z przedmówcą. Najlepiej czytać i oglądać. Najpierw czytać. Widzisz wszystko oczami wyobraźni a potem serial większość tego oddaje w świetnej formie.

  #13556
  Joker3
  Joker3
  Participant

  Zaskoczyłeś mnie szczerze mówiąc bo pierwszy sezon jest chyba najwierniejszy książce z wszystkich sześciu więc jak najbardziej powinien Ci się podobać jeśli szukasz wiernej ekranizacji powieści. W pierwszym sezonie dostajemy praktycznie kropka w kropkę wszystko co jest w książce, ciesz się tymi pierwszymi sezonami póki możesz… ;P Zobaczysz sezon 5…. :P

  #15665

  Iryda
  Participant

  Warto i czytać, i oglądać :p Ja zawsze wychodzę z założenia, że najpierw należy obejrzeć ekranizację, bo wtedy nie jest się zawiedzionym odstępstwami od książki :p

  Sama przeczytałam całą serię po obejrzeniu pięciu sezonów i po szóstym oczekiwałam już czegoś innego, niż zobaczyłam… Chociaż nie uważam, że był zły!

Wyświetlono 5 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.

Odliczamy

Do premiery 7 sezonu pozostało dokładnie:

dni
godz
min
sek

Świat