Strona Główna Forum Serial – Gra o Tron Dyskusja ogólna Daenerys Targaryen w serialu

Ten temat ma 11 uczestników i 13 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez MB MB, 3 lat, 8 miesiące temu.

Daenerys Targaryen w serialu

Wyświetlono 14 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #2600
  nutri
  nutri
  Participant

  Witajcie!

  Chciałabym podzielić się swoją smutną refleksją na temat sposobu, w jaki ta postać ewoluuje w serialu. W pierwszym sezonie ją uwielbiałam – śliczna, niepozorna i stłamszona przez otoczenie dziewczyna, powoli oswobadzająca się z ram, w które próbuje zamknąć ją jej brat. W drugim sezonie – przekonująca jako zagubiona khaleesi aż do końcowej sceny, w której pokazuje, że nie jest jedynie „a little princess” i że potrafi być bezwzględna. Ale im dalej w las, tym aktorka grająca postać Dany wypada gorzej.

  Czy jest tu ktoś, kto mógłby mi udowodnić, że Emila Clarke to utalentowana aktorka i „to wszystko jest zaplanowane”? Kocham ród Targaryen – nie chcę czuć, że ktoś paskudzi jego jedynego (?) żyjącego członka.

  #2605

  FrankU
  Participant

  Cóż, ja Cię nie przekonam, bo uważam podobnie. Niestety mimo faktu, że z Emilii jest ładna kobieta, to grała tylko dobrze właśnie w pierwszym sezonie. Potem już jest coraz gorzej… jej gra jest bardzo drewniana, często ma tylko jeden-dwa wyrazy twarzy, które utrzymuje przez cały sezon itp. Z drugiej strony jesteśmy już na piątym sezonie i wiadomo, że wymiana aktorka nawet przy krytycznych uwagach w większości recenzji odpada. Plus, znowu, ładna jest, więc jej ludzie to wybaczają. :) Patrząc na zwiastun piątego sezonu, sytuacja pewnie nie ulegnie poprawie.

  #2608
  Delta
  Delta
  Participant

  Taaa coś jest na rzeczy mimo wszystko muszę przyznać, że lubię ta postać chociaż szkoda, że tak się dzieje :/ mam nadziej, że jednak w 5 sezonie może coś się zmieni.

  #2609

  Julez
  Participant

  A ja lubiłem tę postać do czasu, gdy zrezygnowała z ataku na Westeros i postanowiła bawić się w królową wyzwolonych… Niestety Dany nie ma tego, co trzeba, by sięgnąć po Żelazny Tron. :( A co do aktorki to zgadzam się z wypowiedziami wyżej – urodziwa, ale mało uzdolniona. Choć w sumie zżyłem się z nią przy serialu i jakoś nie wyobrażam sobie innej.

  #2692
  nutri
  nutri
  Participant

  Ja również nie wyobrażam sobie innej i nie chciałabym, żeby ją zmienili. Chciałabym, żeby zmieniła się ona sama!

  Dobrze, że smoki umieją grać. ^^

  #2730
  MrCloudancer
  MrCloudancer
  Participant

  Jedna z niewielu rzeczy, która w serialu zgadza się z książką – Danaerys leci w kulki. Jednak – i możecie się ze mnie śmiać – moje główne do niej zastrzeżenie to to, że nie wiem co za idiota ją charakteryzuje. Dlaczego ona ma czarne brwii? O co chodzi?

  #2846
  Dzieciol Czarny
  Dzieciol Czarny
  Participant

  Bo sobie je czerni henną. Poza tym białe brwi zdaniem pary estetów B&W głupio wyglądają.
  Co do Danki – powinna cały czas mówić po valyriańsku. Wypada wtedy o wiele lepiej.

  #2883
  dirk
  dirk
  Participant

  Najbardziej mi niepasująca decyzja obsadowa chyba… Zupełnie inaczej sobie Dany wyobraziłam, znacznie subtelniej, eteryczniej. Niczym mnie zatem nie rozczarowuje, bo niewiele oczekuję ;).

  #2884
  Pieta
  Pieta
  Participant

  Zaraz, a Emilia Clarke nie jest naturalną brunetką i po prostu ma takie brwi?
  Co do jej zdolności aktorskich wydają mi się być idealnie dopasowane. Jest trochę pusta, próżna i sztywna. Na początku jej jeszcze kibicowałem, ale później gdy zdobywa coraz więcej władzy robi się irytująca. Tak jest w książce, w serialu i tak ma być. Każda inny aktorka mogłaby dodać niepotrzebnie coś więcej od siebie.

  #2898
  iwa27
  iwa27
  Participant

  Absolutnie zgadzam się z Pietą. Ona jest taka jak w książce. Czym dalej tym gorzej ;-)

  #2902
  dirk
  dirk
  Participant

  A ja nie postrzegam Dany w ten sposób. Po prostu przed nią coraz trudniejsze wyzwania – po etapie efektownym i heroicznym przyszedł czas na prozaiczną robotę, dźwiganie ciężaru władzy po byciu opozycjonistką. To niełatwe! A ona stara się być konsekwentna. Podoba mi się to.

  #2972
  dziarskigrzybek
  dziarskigrzybek
  Participant

  Faktycznie w pierwszym sezonie było jeszcze w porządku. Aktorka dobrze wypadała w tej roli. Niestety sama nie rozwinęła się wraz z bohaterką.
  Więc im dalej od pierwszego sezonu, tym bardziej jej nie lubię. I w serialu i w książkach.

  #3926
  nutri
  nutri
  Participant

  A ja ją kocham w książkach i tym większy mój Weltschmerz.

  #4037
  MB
  MB
  Participant

  Moje zdanie takie: na początku było z nią ok, ale później zaczęła mnie denerwować ciągłym ” JA I MOJE SMOKI ”

Wyświetlono 14 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.