Strona Główna Forum Serial – Gra o Tron Dyskusja ogólna Danka umrze? Teoria co do przyszłości Denerys

Ten temat ma 6 uczestników i 5 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez  webster, 1 rok, 7 miesiące temu.

Danka umrze? Teoria co do przyszłości Denerys

Wyświetlono 6 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #16821

  Xardas
  Participant

  Właśnie skończyłem oglądać jeden z lepszych seriali „Spartakus”. Serial historyczny o powstaniu niewolniczym w Republice Rzymskiej którym przewodził Spartakus. I tu zobaczyłem podobieństwo życia Spartakus i Denerys. Może nie 1:1 ale ważniejsze fakty są widocznie wzorowane na życiu Spartakusa. Utrata ukochanej osoby. Samo uwalnianie niewolników. Czterech sprzymierzeńców który jeden umiera a drugi odchodzi. Jeden z nich zdradził własny ród by dołączyć do wrogów (Tyrion w Got i Ganikus w Spartakusiw). Sama zatoka niewolnicza jest wzorowana na rzymskich miastach i rzymskich prawach a Nieskalani to niczym rzymskie legiony idealnie zdyscyplinowane i wyszkolony. Oboje nienawidzą aren (z różnych powodów). Dothrakowie to niczym barbarzynska Tracja w której Spartakus stracił ukochana żonę (brzmi znajomo?). Podobieństw jest więcej ale to co przedstawiłem jest wystarczającym dowodem że Martin ponownie wykorzystał historie by stworzyć świat powieści (przykładem jest konflikt w Westeros który jest odwzorowaniem wojny róż w średniowiecznej Anglii jak i postacie uczestniczące w nim np. Joffrey). I tu jest punkt kulminacyjnym bo jak i Spartakus tak i Denerys odbili miasto (no u Denerys to kwestia czasu kiedy przejmie Królewska Przystań). Więc dalsze losy Spartakusa mogą być odpowiednikiem losu Denerys czyli… śmierć. Co o tym sądzicie?

  #17168

  PonuryGrabarz
  Participant

  Oby po jej watek jest najnudniejszy i tylko postać Selmego sprawiła, że nie omijałem jej rozdziałów. Nic tylko, ale mi zle bo Dario mnie nie pokrył i tak w kółko…

  #17315
  Ogar
  Ogar
  Participant

  No ja myślę, nie lubię tej postaci bardziej niż znienawidzonej przez wszystkich Cersei jej śmierć to najlepsze co może spotkać ten serial.

  #17516

  piter987
  Participant

  To może i ja dodam swoją teorię :D SPOILER ! Lubię Daenerys, ale myślę że zginie … z ręki Jona ;) Wiecie dlaczego ? A to dlatego że Jon – podobnie jak Azor Ahai – będzie musiał „zahartować” swój miecz w „sercu kobiety, którą kocha” – będzie nią Daenerys. Jon zrobi to, jego miecz stanie się Światłonoścą i będzie mógł pokonać Innych. Ale to tylko moja teoria, nigdy nawet nie widziałem jej w internecie :D

  #18353
  YgritteSnow
  YgritteSnow
  Participant

  Kobieta, którą kocha, czyli Ygritte, a ona nie żyje. Moim zdaniem twoja teoria jest bardzo ciekawa i interesująca, ale myślę, że się nie sprawdzi.

  #19311

  webster
  Participant

  a jeśli Daenerys odejdzie z pustymi rękami, bo smoki wybiorą jakąś smoczą skałę w swoim „naturalnym środowisku” a Jona uznają za króla? Tak póki co baśniowe stwory toczą tu od pierwszych rozdziałów książek podwójną wojnę, o której niedużo się dowiadujemy. Jakby spojrzeć z ich perspektywy – ród Starków wymarł w połowie, a drugą stroną są Targaryenowie, którzy zagrzebani w popiele – odrodzili się. Trzy smoki na trzy wilkory, a do tego pytanie: czy ogół ludzi dość ochoczo wznoszących oręż za legendarny ród Starków (i równie łatwo dopuszczających się zdrad) ulegnie panowaniu dość bezwzględnych smoków?

Wyświetlono 6 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.