Strona Główna Forum Serial – Gra o Tron Dyskusja ogólna Gra o Tron – Co dalej z Aryia? [ Teoria na Szybko] (Brak Spoilerów)

Ten temat ma 3 uczestników i 2 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez  webster, 1 rok, 7 miesiące temu.

Gra o Tron – Co dalej z Aryia? [ Teoria na Szybko] (Brak Spoilerów)

Wyświetlono 3 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #13967
  Jack
  Jack
  Participant

  Siemanko

  Ostatnio wpadła mi do głowy (przynajmniej ja tak sądzę :D ) całkiem niezła teoria
  Macie tutaj do niej linka

  https://www.youtube.com/watch?v=avyRR5DvsAI

  Zachęcam do subskrypcji, komentowania i lajkowania :D

  #16185

  wizjoner
  Participant

  Jaqen H’ghar nie zawdzięcza Arii życia, bo nie ma twarzy, już dawno nie żyje, nie istnieje, więc Aria nie mogła uratować kogoś kogo nie ma.
  Sama Aria przestanie istnieć, jak skreśli ostatnie imię z listy.

  #19315

  webster
  Participant

  Maisey tłumaczy, że chciałaby widzieć Aryę w otoczeniu Brana, Jona i Sansy, ale wydaje się, że od samego początku jej rodzeństwo słabo widziałoby profesjonalne odwety (życie za życie). W książce jest taki fragment gdzie świeżo zszokowana Arya, zaczynająca pobieranie nauk od boga o stu twarzach czuje, że nikt z rodziny już by jej nie poznał, a matka z pewnością nie dałaby przyzwolenia na jej ówczesne życie („obecne” też). No więc kazali jej wyrzec się siebie, ale pokonała własnego mordercę i jest jak Jacquen H’ghar, z tą różnicą, że uzyskiwanie umiejętności nie kosztowało jej życia ani tożsamości.
  Po za tym może się rozmyśli? tak jak z Ogarem, choć nadal słabo kojarzę dlaczego on jeszcze żyje. W każdym bądź razie można uznać, że Joffreya wykończył Jacquen (dał słowo, w swoim czasie). No a skoro jest tak zaawansowany, że praktycznie zniknął to Arya mogłaby zrobić to samo. Ale wydaje mi się, że się jej to nie uda. Cersei ma nowego obrońcę w postaci Góry, a serial wykreował go na najsilniejszego, najbrzydszego, najwiernieszego i najmniej współczującego spośród wszystkich dotychczasowych. Raczej wątpię żeby bawił się w zdradę w imię czegokolwiek, góra mięśni gotowa na rozkazy.
  Lista ma jeszcze kilka osób ze świty Lannisterów, ale czy zabicie królewskiego kata to nie nazbyt odsunięty wątek? jego rola właściwie skończyła się w pierwszym sezonie. Może akcja nabierze tempa po ruszeniu się spraw sukcesji tronu w Westeros. Dlatego cała rzecz raczej się przeciągnie i zastanawiam się jak ciekawy będzie teraz powyższy wątek, bo przecież powinien utrzymać co najmniej dotychczasowy poziom jego kontynuacja wiąże się dla mnie z końcem 8 sezonu.

Wyświetlono 3 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.