Ten temat ma 8 uczestników i 10 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez MB MB, 3 lat, 9 miesiące temu.

Sezon 5

Wyświetlono 11 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #2253
  Pieta
  Pieta
  Participant

  Wydaje mi się, że to najgorętszy w tej chwili temat, a nie ma nawet odpowiedniego działu.

  Co prawda kręcone z ręki w sali kinowej, ale jest pierwszy „tłusty” trailer nowego sezonu:

  https://www.youtube.com/watch?v=ZMKhdDlKHNE&x-yt-ts=1422503916&x-yt-cl=85027636

  Już wcześniej zachwycałem się przeciekom z planu w Kastel Gomilica odgrywającym część Braavos, ukazywanym wnętrzom Dornijskich pałaców, czy tymi tajemniczymi zabudowaniami obok scenografii Czarnego Zamku. Teraz widać, że będzie to albo Wschodnia Strażnica lub Hardhome.

  #2262
  Pieta
  Pieta
  Participant

  Trailer #1 w HD oczywiście: https://www.youtube.com/watch?v=wViILXQfX7Y

  Do tego potwierdzono oficjalnie powrót do serialu Kevana Lannistera z tym samym aktorem. Bardzo chciałem by się ta postać pojawiła, Królewska Przystań musi tętnić życiem.

  Młodszy brat nieżyjącego już Tywina powinien przejąć jego obowiązki. Czekam też na potwierdzenie jego syna. Lannisterowie na tym etapie i książki i serialu stają się głównym i najczęściej przedstawianym rodem. Może postacie niezbyt charakterystyczne, ale rodzina powinna dzięki nim stać się bardziej spójna i wyrazista dla tych mniej zorientowanych w sadze.

  #2271
  Pieta
  Pieta
  Participant

  Ukazał się spory materiał na temat kręcenia piątego sezonu:

  http://www.youtube.com/watch?v=p9Mi17nLflY#t=17

  Rozmach gniecie wszystkie inne produkcje wokół.

  #2693
  nutri
  nutri
  Participant

  Szkoda, że wprowadzają dziwne i niezrozumiałe zmiany w historii. Mam nadzieję, że będzie dużo smoków. :)

  #2798
  Invidia
  Invidia
  Participant

  Z tego co pisze wszędzie, 5 sezon nie będzie się jakoś szczególnie trzymał książki. Lekko jestem o to zła, bo nie po to się robi serial na podstawie książki, żeby dodawać sobie sceny, które się podobają reżyserowi. Głupie. Podobna zasada, na której stworzono „Hobbita”.

  #2839
  AlysKarstark
  AlysKarstark
  Participant

  Lekko zła? W nowym sezonie nawet nie uwzględnili Arianne! Miałam cichą nadzieję, że pojawi się wcześniej, ale chyba się nie doczekam… Wiadomo, że ekranizacje serialowe czy filmowe zawsze są okrajane z treści, jednak dziwi mnie to, że GRRM pozwala wiele tego typu zmian. Oby zrekompensował nam to niedługo publikacją „Wichrów Zimy”! :)

  #2845
  Dzieciol Czarny
  Dzieciol Czarny
  Participant

  Arianne wycięli, bo wycięto też Aegona, a wątek Arianne jak się zdaje będzie w książkach istotnie z nim powiązany. Poza tym Arianne… cóż… nie jest zbyt istotna.
  Ogólnie rzecz biorąc myślę, że to dobrze, że wprowadzono mocne zmiany. Im bardziej sezony 5-7 będą odmienne od książek tym więcej zaskoczenia i nowej fabuły w książkach. Mam nadzieję, że zakończenia będą zupełnie inne.

  #2874
  KhalDrogo
  KhalDrogo
  Participant

  Zdecydowanie zgadzam się z Dzięciołem. Mam znajomego który przeczytał „Grę o tron” i był nią wręcz zachwycony, ale po oglądnięciu 1 sezonu serialu stwierdził, że po co ma czytać „Starcie królów” skoro serial zupełnie niczym się nie różni od książki. Według mnie odmienność wątków to nic strasznego i może tylko prowadzić do zagorzałej i ciekawej dyskusji. W tym wypadku większość osób będzie miała ochotę na oglądnięcie serialu jak i przeczytanie książki, chociażby dla porównania.

  #2900
  iwa27
  iwa27
  Participant

  Niby tak, ale to po co pisać „Na podstawie książki” jak z książką serial z sezonu na sezon ma coraz mniej wspólnego ;-)

  Ale i tak czekam z zapartym tchem do 13 kwietnia, a teraz oglądam powtórki na HBO

  #3174
  Pieta
  Pieta
  Participant

  A kto i gdzie pisze „Na podstawie książki”? To jest reklamowane chyba jako „Na motywach powieści”. Powinien być żelazny tron, podobna geografia i wystarczy motywów, reszta może sobie już być całkowicie zmieniona.

  Książka to nie scenariusz, który się pisze pod aktorów, możliwości ekip filmowych, możliwych scenografii itd. Książka byłaby utrudnieniem dla filmowców bo trzeba się kurczowo trzymać wszystkiego, a zwykłe scenariusze można zmieniać na bieżąco i nikt o niczym się nie dowie.
  Gdyby HBO spodziewałoby się takiego sukcesu to by nie sięgnęli po sagę Martina bo ta była tylko potrzebna na początku dla jakiegoś tam zareklamowania serialu. Anonimowych scenariuszy pewnie jest masa i z takim zaangażowaniem z wszystkiego by zrobili arcydzieło. Teraz muszą się sami męczyć z zakończeniem historii, a Martin sobie może leżeć do góry brzuchem bo już jest zarobiony na resztę życia, a wszyscy jeszcze tylko by go na rękach nosili.

  O ile twórcy dostali solidne informacje od Martina o dalszej fabule, to mnie się wydaje, że piąty sezon zahaczyć może dużo dalej niż „Wichry Zimy”. W tej chwili przecież zabierają się powoli do kręcenia szóstego sezonu, więc w głowach już muszą mieć siódmy, a to się wszystko musi jakoś łączyć.

  #4038
  MB
  MB
  Participant

  Pieta zgadzam się z Tobą:) i sam bardzo się cieszę, że serial jest inny niż książka

Wyświetlono 11 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.