Strona Główna Forum Serial – Gra o Tron Sezon 5 Śmierć Shireen – nie ogarniam (spojlery)

Ten temat ma 3 uczestników i 2 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez KomeS KomeS, 2 lat, 8 miesiące temu.

Śmierć Shireen – nie ogarniam (spojlery)

Wyświetlono 3 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #10630

  anon
  Participant

  Bez zbędnego wstępu – w 5 sezonie Shireen spłonęła, by zapewnić tatusiowi zwycięstwo, którego nie dostał. W książce odesłano ją na mur, by była bezpieczna. W obu mediach Jon Snow został zasztyletowany – dość jasno dano nam do zrozumienia, że ze skutkiem śmiertelnym.

  Do czego dążę?

  Magia Mellisandre, polegająca na poświęcaniu „królewskiej krwi” zdawała się działać. Dzięki krwi Edrica Storma (czyli, zdaniem Mel, bratanka prawowitego króla, bękarta królewskiej krwi) trzech fałszywych królów ginie. Fałszywych, bo prawdziwą „królewską krew” wyczuwa w Stannisie.

  Od pewnego momentu jednak dużo bardziej niż swoim królem zaczyna interesować się Snowem (w serialu – od śmierci Stannisa). Wydaje się zmienić zdanie co do tego, kto jest Azorem Ahai.

  Zaraz, zaraz…
  Coś tutaj jest na rzeczy.

  Jon Snow umarł, ale wróci – w tym momencie już chyba każdy ma to przeczucie. Mel tego dopilnuje. Chociaż… nawet dla niej wskrzeszenie może okazać się problemem, w końcu to pewnie dość wymagający rytuał.

  Ale królewska krew Baratheonów zawsze działała.

  Do czego dążę? „Królewskością”, którą wyczuwa Mel, jest po prostu stężenie w danej osobie krwi Targaryeńskiej. Nie uzaje za królów Roba, Joffa ani Balona, bo są jej pozbawieni. Wyczuwa ją za to w Robercie i Stannisie, którzy mieli (zdaje się) babkę Targaryenkę. To już coś. Za to kiedy pojawia się Snow… zmysły Mel szaleją – toć to w połowie Targaryen!

  Tylko jak by go teraz sprowadzić z powrotem – biedak nie żyje…

  Hm… czyżby to słodka potomkini Targów, mała Shireen, była wraz z Mel na murze…?

  Wierzę, że tak to się stanie w książkach – i teraz pytanko.

  Dlaczego w serialu tak wszystko pokiełbasili? Przecież wszystkie kawałki układanki pasują tak ładnie…

  #10762
  chmielicks
  chmielicks
  Participant

  Pytanie na ile śmierć tych Królów to wynik magii krwi a na ile wynik tego, ze Mel widziała te śmierci w swoich wizjach i posłużyła się krwią dla zmyłki, żeby przekonać wszystkich, ze to ona ma rację?
  Nie tylko Mel widziała śmierć tych królów, w książce było to powiedziane na przykład w wizji Denerys jak była chyba w Qarth (coś o weselu na którym siedział król z głową wilka), niejasno mówiła też o tym karlica-wiedźma w dorzeczu (coś mi się tak przypomina). Mel pewnie też coś takiego widziała i w przeciwieństwie do zwykłej kolei rzeczy nie pomyliła się i to wykorzystała

  #11962
  KomeS
  KomeS
  Participant

  Mel też ma w sobie krew Targaryenów, dlatego najpierw Azora Ahai wyczuwała w Stannisie a teraz w Jonie(który prawdopodobnie jest w połowie Targiem), tylko dlaczego z kolei tak negatywnie była nastawiona do Renlego skoro on też był prawdziwym Baratheonem mającym w sobie szlachetną krew?

Wyświetlono 3 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.