Ten temat ma 18 uczestników i 19 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez Kumiko Kumiko, 1 rok, 11 miesiące temu.

Ulubiona postać

Wyświetlono 15 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #2122
  Moist von Lipwig
  Moist von Lipwig
  Participant

  Właśnie, jaka jest wasza książkowa ulubiona postać? Ja przepadam za Dany (choć w ostatnim tomie autor ją trochę powykręcał, brakowało jej tej magii, którą miała w pierwszych trzech). Oprócz tego ubóstwiam wręcz Ashę Greyjoy, za pyskatą twarz oraz Ramsaya Boltona (oby nie Snowa, nieeee), za bycie kompletnym sadystą bez żadnych reedeming features.

  #2139
  Luk@
  Luk@
  Participant

  Jon Snow

  #2200
  Matix0579
  Matix0579
  Participant

  Jon Connington (jeżeli źle napisałem nazwisko to mnie poprawcie)
  Występuje on dopiero w tańcu ze smokami, ale tak świtnie wykreowanej postaci jeszcze nie widziałem :)

  #2214
  Belial
  Belial
  Participant

  Zdecydowanie i niepodważalnie moją ulubioną postacią jest Aryia Stark. W moim mniemaniu jest najciekawszą postacią z uwagi na jej hm.. uwarunkowanie psychiczne, sposób bycia i urok chłopczycy. Wszystkie wydarzenia które ją spotykały, miejsce jej obecnego pobytu i to co tam robi popędza mnie do myślenia, że stanie się ona jedną z ostatnich postaci przy życiu. Zawdzięczać to będzie drodze „CharakterSlayera”.

  #2218
  Pieta
  Pieta
  Participant

  Dla mnie Victarion. Prosty, pewny siebie, silny, waleczny, dowódca wielkiej floty, wspaniała wyprawa na koniec świata, nowa kochanka, wizja przyszłej żony, władza nad smokami. To co on ma aktualnie w głowie, uważam że godne jest pozazdroszczenia.

  #2237

  Snow
  Participant

  Aryia Stark, a także żabole – Jojen i Meera Reeds. No i Jon Snow… a także wiele innych, ale ich chyba najbardziej lubię.

  Aryię za to, że zawsze przeciwstawia się losowi. Jest uparta jak osioł, ale też waleczna. Jojena za jego niesamowity dar Zielonego Śnienia i za to, że godzi się z przeznaczeniem. Meerę, za jej sposób bycia. Jest całkowicie inna od swojego brata, ale razem ukazują nam całkiem inną społeczność jaką są ludzie z bagien. No, a Jona Snow, to chyba nie trzeba dużo pisać :) Największy ze Starków, choć niby Snow :)

  #2717
  zombi49
  zombi49
  Participant

  Theon Greyjoy, najlepiej skonstruowana postać w całej serii, popełnia ludzkie błędy, nigdy nie miał prawdziwego domu, i płaci za swoje błędy….
  Jest on dla mnie najbardziej ludzką postacią w całej serii, a także moją ulubioną.

  #2881
  dirk
  dirk
  Participant

  O rany, nikt jeszcze nie wskazał najbardziej banalnie :) ?

  Tyrion, Tyrion oczywiście! Wrażliwość, inteligencja, siła – postać, którą cierpienie uczyniło olbrzymem. Wierzę w niego, jak dotąd – niezachwianie.

  #2905
  iwa27
  iwa27
  Participant

  Oczywiście, że Tyrion – nie będę powtarzać się za Dirk. A zaraz po nim Bienne – uwielbiam tą waleczną i uczciwą dziewczynę. Także Ogar należał do moich ulubieńców. Ygritte – pocałowana przez ogień – cudowna, gdybym była facetem to byłby mój typ ;-) No i John Snow.

  Kurcze większość moich ulubionych postaci już nie żyje ;-)

  #3083
  dirk
  dirk
  Participant

  Iwa, z lękiem śledzę, co będzie dalej, ale sądzę, że uśmiercenie Tyriona byłoby jednak czymś, czego fani jednak by autorowi nie wybaczyli, jakkolwiek wiele wybaczali :).

  Też bardzo lubię Brienne. I Ogara, i Johna Snowa… stwierdzam, że mam jakąś tendencję do lubienia tych, którym było od początku pod górkę.

  Choć Jaime raczej należał zawsze do wybrańców losu, a też go bardzo lubię :).

  #3272
  iwa27
  iwa27
  Participant

  Czyli Jaime jest tym przysłowiowym wyjątkiem od reguły, ale czy na pewno. A nie jest to chłopak od którego zawsze wymagano więcej niż od innych, na którego barkach spoczywa cały honor Lanisterów?

  #6477
  SaKu
  SaKu
  Participant

  Olena Tyrell Redwyne

  #8362
  Valentina
  Valentina
  Participant

  Jon Snow i Jaime – ich lubie najbardziej, tak poza nimi to jeszcze Davos jest ok i Stannis w sumie jakoś wzbudza moją symapatię (wiem to może was dziwić) no i Tyriona też lubie ale denerwuje mnie to jak jest faworyzowany przez Martina.

  #8515

  Ramsay Snow
  Participant

  Uwaga! Wypowiedź zawiera spoilery!
  ——————————————
  Ja najbardziej lubię Sansę Stark. Na początku była taką typową córką lorda – uważała, że życie jest takie łatwe i kolorowe. Że ożeni się z przystojnym i szlachetnym księciem który będzie ją bronił przed wszystkim co złe. Przeliczyła się jednak, gdyż ów książę okazał się potworem. Gdy zasiadł na Żelaznym Tronie kazał rycerzom ją bić oraz poniżał publicznie ją i jej rodzinę. To, a także śmierć bliskich sprawiło, że stała się dojrzałą, silną i mądrą kobietą.

  Moja druga ulubiona postać to wygnany rycerz i lord Wyspy Niedźwiedziej – Jorah Mormont. Jest on człowiekiem bystrym oraz silnym. Dużo przeżył. Nieszczęśliwa miłość, sprzedaż kłusowników, później ucieczka przed wyrokiem za ten czyn zaprowadziły go za Wąskie Morze. Tam spotkał Daenerys. Starał się służyć jej najlepiej jak umiał, radą i mieczem. Jednak na horyzoncie pojawiła się pokusa – Varys proponował mu ułaskawienie wzamian za donosy o poczynaniach Dany. Niestety Jorah się zgodził. Starałem się go zrozumieć – przecież nie ma nic złego w tym, że kochał swój dom i chciał do niego wrócić. Ale mimo wszystko zdradził. Jednak zrozumiał swój błąd i chciał go naprawić – ale było już za późno. Dany go wygnała. Ten nie poddawał się jednak i za wszelką cenę chciał wrócić do swej królowej którą nawet kochał. Zawiodło go to do niewoli, a później do kompanii najemników Bena Plumma – Drugich Synów (do której dołączył razem z Tyrionem).

  Bardzo ciekawią mnie dalsze losy tych dwóch postaci. A także kilku innych: Tyriona, Jaimego, Jona Snow (jeżeli przeżył), Ramsaya Snow (to zawsze będzie Snow bez względu na dekrety królewskie), Aryi, Dany, Margaery, Theona Greyjoya i Littlefingera. Nie mogę się już doczekać tych Wichrów Zimy.

  #9527
  Maciej11
  Maciej11
  Participant

  Moje ulubione postacie to:
  -Jon Snow (świętej pamięci),
  -Tyrion,
  -Dany Targaryen (za wszystko, przymykam oko na jej pochopne decyzje:) ),
  -Varys (wbrew pozorom to chyba jedyna osoba, która działa w przemyślany i logiczny sposób),
  oraz:
  -śp. Eddard Stark
  -śp. Robb Stark
  -sir Barristan (uznaję wyższość książki, więc dla mnie on wciąż żyje)
  itd, itd.

Wyświetlono 15 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.