Ten temat ma 11 uczestników i 10 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez  Aneta, 1 rok, 9 miesiące temu.

Ulubiony POV

Wyświetlono 11 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #2123
  Moist von Lipwig
  Moist von Lipwig
  Participant

  Czyje rozdziały najbardziej lubicie czytać? U mnie króluje Tyrion (taaaki cięty język!), Theon Greyjoy (taaaaakie męki wielkie pod koniec) i Jon Snow (taaaaaki Mur). Jak widać lubię taaaaakie rzeczy ;)
  I sama się sobie dziwię, bo nie lubię Cat, a lubię jej rozdziały. No zobacz.

  #2703
  zombi49
  zombi49
  Participant

  Osobiście uwielbiam rozdziały Theona, szczególnie w COK (moja ulubiona postać :P), na drugim miejscu znajduję się Jaime Lannister i jego cięty język, zawsze przyjemnie czytało mi się jego rozdziały. Na 3 miejscu znajdują się wspólnie Jon Con i Davos, Jon Con za swoją epickość, a Davos za byciem wiernym królowi, chociaż wszystko jest przeciwko jemu.
  Na honorowe wspomnienie zasługuję Victarion, no bo cóż, jest Bad Ass’em ( kto inny przepłynie morze Dothrackie ? ) :)

  #2853
  Dzieciol Czarny
  Dzieciol Czarny
  Participant

  Zdecydowanie POV Theona/Reeka.
  Oraz POV Cersei, który genialnie łamie schemat „zmienicie zdanie jak spojrzycie na świat moimi oczyma”. Patrzymy i okazuje się, że Cersei jest dużo gorsza niż ją z zewnętrznej perspektywy widzieli Tyrion, Jaime i Ned.

  #2856
  Sep
  Sep
  Participant

  Znajomi zwykle mi się dziwią, jak to słyszą, ale ja bardzo lubię POV-y Aerona, który jest zdecydowanie moją ulubioną postacią z Żelaznych Wysp (no i ma dostęp do Eurona). Poza tym nieźle czyta mi się Conningtona i Cersei (głównie przez ogarniające ją szaleństwo), a także Arianne. Gdybym miał odciąć się od kwestii samej postaci, jej przemyśleń i języka, jakim się posługuje, a skupić się raczej na wątkach, których dotyczą jej rozdziały, to z pewnością w czołówce jest jeszcze Davos, Bran, Jon, Sam, Theon i Arya, chociaż za większością z nich nie przepadam :P.

  #2907
  iwa27
  iwa27
  Participant

  Davos – niesamowita, bezwarunkowa wierność, Tyrion – inteligencja, humor, Arya – niesamowita niezależność, ta dziewczyna, choć bardzo młoda, niczego się nie boi, Jon Snow – honor, ciągłe rozterki, Jaime Lanister – zmiany jakie dokonały się w tej postaci – od lekkoduch i egocentryka do człowieka który coraz bardziej daje się lubić. Myślicie, że Martin go uśmiercił?

  #3307
  Jaehaera
  Jaehaera
  Participant

  Na pierwszym miejscu – obaj panowie Lannister. Za cięty język i za kilka naprawdę ładnych refleksji. Gdyby po pierwszym tomie ktoś mi powiedział, że nad rozdziałami Jaimego będę się szczerze śmiać i szczerze płakać, chyba zostałby wyśmiany (szczerze) – a jednak! Do tego Theon – za ewolucję postaci i Arya, której kibicuję. Jest kilkoro bohaterów, za którymi nie przepadam lub są mi obojętni, ale ich POV są (lub były na jakimś etapie lektury) mi bliskie ze względu na same wydarzenia: np. dwór w Królewskiej Przystani u Sansy w II tomie, czy ostatnie fragmenty dotychczasowego wątku Brana.

  #3650
  xXAsatiXx
  xXAsatiXx
  Participant

  W moim przypadku jak przychodzi rozdział Daenerys to czuję takie jakby znużenie. A najlepiej mi się czyta rozdziały Jaime’a.

  #5431

  No to jak dla mnie, to będzie to Davos, Jon Snow, Jaime, Eddard i Tyrion ;)
  Szczególnie Davosa lubiłem czytać, gdyż popieram jego suwerena

  #15664

  Iryda
  Participant

  Jaime (za wypowiadane w myślach riposty i wspomnienia o szalonym królu, a poza tym to moja ulubiona postać :D ), Tyrion (za inteligencję, cięty język i intrygi) i, choć to może dziwne, Brienne (za inny obraz społeczeństwa Westeros, jej rozmowy z prostaczkami). Dobrze mi się czytało rozdziały Cersei – są moim zdaniem ciekawe, chociaż sama postać to wstrętna jędza.

  Natomiast nie lubię rozdziałów Catelyn (ta kobieta miała jakąś dziwną mentalność i okropnie niesprawiedliwie traktowała Jona, nie cierpiałam jej za to!), Daenerys (nie przepadam się za Essos), Brana (nudzą mnie, podobały mi się tylko jego wizje) i Żelaznych Ludzi (jedynym wyjątkiem jest Asha, którą uwielbiam i jako postać, i jako POV).

  #18176
  Kumiko
  Kumiko
  Participant

  Najlepiej czyta mi się Daenerys – za sobą sympatię do jej postaci oraz Tyriona – ma interesujące myślenie, cięty język i jest inteligentny. Poza tym przepadam za rozdziałami Jamie’a, bo czyta się je lekko, ale samej postaci nie lubię.

  #18208

  Aneta
  Participant

  Theon i Arya. Nieraz zastanawiam sie ja czytaloby sie rozdzial z perspektywy Edda Cierpietnika. Jego uwagi i wypowiedzi sa blyskotliwe i zabawne wiec byloby ciekawie. Nudza mnie watki Danki

Wyświetlono 11 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.