Strona Główna Forum Serial – Gra o Tron Dyskusja ogólna Zaginione postaci-hipotezy.

Ten temat ma 12 uczestników i 18 odpowiedzi. Ostatnio zaktualizowane przez  pomszczeStarkow, 2 lat, 9 miesiące temu.

Zaginione postaci-hipotezy.

Wyświetlono 15 (z 1 ogółem)
 • Autor
  Posty
 • #7696

  Christian Stark
  Participant

  To mój pierwszy post więc witam wszystkich mieszkańców siedmiu królestw. :)

  Do tematu: proponuję redagować listę postaci o których losie nie wiadomo nic na pewno, tzn. zaliczamy również takie, które prawdopodobnie nie żyją, ale to nie zostało w serialu przedstawione w sposób jednoznaczny. Bo np. śmierć Eddarda Starka czy Oberyna Martella to chyba dla wszystkich oczywista sprawa, ale… no właśnie.:)

  – Brandon i Rickon Starkowie- w 5. sezonie praktycznie nieobecni, ale prawdopodobnie żyją i mają się dobrze. Czy pojawią się w 6. sezonie? Jak potoczą się ich losy?
  – Sandor Clegane „Ogar”- pozostawiony przez Aryę Stark ranny na pastwę losu. Czy na pewno umarł?
  – Syrio Forel- otoczony przez kilku przeciwników ze złamanym kijem w ręku. Reżyser nie poczęstował nas bezpośrednim ujęciem, gdzie mistrz fechtunku zostaje zabity. Czy kijem byłby w stanie pokonać kilku napastników?

  I bohaterowie finału 5. sezonu:
  – Sansa Stark i Theon Greyjoy- skaczą poza mury Winterfell. Czy to akt rozpaczy po zabiciu przez Theona kochanki Ramsaya (tfu!) Boltona? Czy może skoczyli tak by przeżyć i ucieć? Np. do fosy?
  – Stannis Baratheon- jeszcze z głową na karku czy już go tego komfortu pozbawiła Brienne z Tarthu?
  – Daenerys Targaryen- otoczona przez bliżej nieokreśloną zgraję- raczej nieprzyjaźnie nastawioną.
  – Tyrion Lannister, Szary Robak i Missandei. Pozostawieni przez Mormonta i Selmy’ego we wrogo nastawionym mieście…

  Poproszę o swoje własne sugestie i ogólnie zapraszam do dyskusji. :)

  #7698
  MB
  MB
  Participant

  Pozycja Tyriona, Robaka i Missandei według mnie na tej liście bezsensowna. Po prostu są w mieście. Khaleesi owszem niewiadomo jeśli ktoś nie czytał spoilerów ;) a o Syrio wypowiadał się aktor grający Meryna Tranta, 100% że nie żyje.
  Natomiast do listy zaliczy się całkiem spore grono postaci zupełnie pobocznych jak ser Illyn Payne, czy Blackfish (szkoda że go nie ma, lubiłem gościa) chociaż słyszałem że w książce ten drugi występuje podczas oblężenia Riverrun, ale jego losy są mi nieznane. Głównym zaginionym jest moim zdaniem Benjen Stark! Od dawien dawna zastanawiam się gdzie się zaszył, bo wydaje mi się że żyje :D Dodatkowo co się dzieje z Balonem Greyjoyem i Yarą? Gdzieś doszły mnie słuchy że głowa rodu Wyspiarzy nie żyje, aczkolwiek nie znalazłem nic co by popierało tą teorię. Może ktoś jest w stanie pomóc?

  Edit: btw chyba zakradł się mały błąd. Mormonta i Selmy’ego czy Mormonta i Naharis’a?

  #7699
  MB
  MB
  Participant

  Albo też losy Gorącej Bułki i Gendry’ego. Dodatkowo skoro nie ma Lady Stoneheart to co się stało z Berrickiem Dondarionem, Thorosem z Myr i całym bractwem bez chorągwi?

  #7774

  Christian Stark
  Participant

  A Edmure Tully w serialu zginął podczas krwawych godów?

  #7798
  MB
  MB
  Participant

  Edmure nie żyje. Z tego co mówili później Frey z Boltonem jedynie Bryden Tully (Blackfish) zdołał uciec, lecz nie zaprzątali sobie nim głowy

  #7814

  Ing
  Participant

  W książce Edmure na pewno żyje, a w serialu nic nie mówiono o jego śmierci. Po Red Wedding podczas pogawędki Rossa i Waldera, ten drugi wspomniał, że Edmure spędził „noc poślubną” w celi. Zabicie przez Frey’ów tak cennego zakładnika byłoby głupotą, szczególnie, że muszą odbić Rivverun.

  „Czy to akt rozpaczy po zabiciu przez Theona kochanki Ramsaya (tfu!) Boltona?”
  Kompletna głupota. Wyraźnie widać w serialu, że uciekali z zamku przed Ramsay’em, który mógłby zrobić nielichą krzywdę Theonowi za jego uczynek.

  #7939

  Perenir
  Participant

  – Brandon i Rickon żyją. Jeden jest na wyspie , gdzie mieszkają kanibale, drugi siedzi pod ziemią.
  -Sandor Clegane niestety nie żyje.
  – Syrio Forell umarł podczas potyczki.
  – Sansa i Theon żyją, że hoho.
  – Stannis powinien nie żyć, ale kto wie?
  – Daenerys żyje jeszcze bardziej niż reszta.
  – Blackfish i Edmure żyją.
  – Lady Stonehart ma być w serialu.
  – Balon Greyjoy nie żyje, w serialu już o tym mówili
  – Yara Greyjoy żyje.
  -Benjen Stark nie ma żadnych informacji ani w księgach ani w internetach.
  Mam nadzieję, że pomogłem.

  #8011

  Hadrian
  Participant

  Sandor Clegane – nie wiadomo. Sprawdźcie teorię Cleganebowl.

  #8281

  Ing
  Participant

  Ogar prawie na pewno żyje, a o śmierci Balona nic nie mówili w serialu.

  #8324

  Hadrian
  Participant

  Ale w książce jest martwy na śmierć.

  #8447

  n1q4
  Participant

  – Edmure Tully ostatni raz widziany był w 3 sezonie i w dziesiątym odcinku jest wzmianka przy rozmowie Roosa i Waldera że Edmure spędził noc w lochach a Blackfish uciekł ze ślubu. (do dziś mnie zastanawia kto tyle czasu sika XD)
  – Choć oficjalnie Ogar nie żyje nie ma żadnej pewności. W książce jest tylko poświadczenie kapłana jednak i ono może być niedomówieniem, że np. Ogar umarł a narodził się z jego ciała ktoś nowy, w serialu może być podobnie że wcale na tym zboczu nie umarł.
  – O Balonie jest chyba jakaś wzmianka w serialu że nie żyje a w serialu musimy czekać na szósty sezon.
  – Theon i Sansa powinni żyć ponieważ na dole była warstwa śniegu. Trochę naciągana ucieczka ale nic na to nie poradzimy. Pytanie gdzie chcą uciekać skoro Stannis został pokonany. Osobiście myślę że kluczowe w „wyrównaniu” do książki powinny być działania doliny Arrynów. Nie ważne czy Boltonowie czy Stannis wygra Rycerze Doliny powinni pokonać niedawnego zwycięzcę.
  – Gorąca Bułka pewnie dalej siedzi w gospodzie a Gendry (nie)dopłynął do lądu i ślad po nim zaginął. A raczej POV…
  – Daenerys powinna przeżyć a przynajmniej jeszcze na razie w końcu najbardziej denerwujące charaktery zawsze zostają. ;)
  – Yara/Asha żyje i pewnie zmierza na Żelazne Wyspy by zmierzyć się w walce o lokalny tron.
  – Bran i Rickon żyją ale ich losy są nie wiadome. Bran miał się „uczyć” a Rickon wraz z Oshą ukryć się gdzieś przed Boltonami.

  #8850
  Immortal
  Immortal
  Participant

  Balon nie żyję na pewno w książce, być może Rickon będzie POV-em, a Stannis Baratheon w serialu nie żyję oficjalnie [jak dla mnie to może być kit, ale dowiemy się dopiero w następnym sezonie]

  #10015
  Neratin
  Neratin
  Participant

  Witam
  Ja mam pytanie o postać, która pojawiła się w mieście Qarth – chodzi mi o kobietę z zasłoniętą twarzą, z którą rozmawiał kilkukrotnie sir Jorah.
  W serialu nie pojawiają się żadnej informacje na jej temat więc pytanie do czytelników: czy pierwowzór tej postaci pojawia się w książkach? Wiadomo coś na jej temat?

  #10227
  John Lennon
  John Lennon
  Participant

  Nerath- pojawia się w Quarcie i jak Daenerys jest w Meeren, to ona też się pojawia przed Danką. Nazywa się Quaithe i jest władczynią cieni z Asshai.

  #10228
  John Lennon
  John Lennon
  Participant

  -Rickon jest wielką niewiadomą. Davos dowiedział się od któregoś lorda z północy o miejscu jego pobytu i był nim bardzo zaskoczony i wystraszony, więc moim zdaniem chodzi o Asshai, jednak czytelnicy nie zostali o tym poinformowani.
  -Ogar, też nie wiadomo, ale moim zdaniem żyje, chociaż nie mam na to argumentów
  -Syrio prawdopodobnie umarł, ale jest wiele teorii, które mówią o tym, że przeżył
  -Stannis- jak przy Ogarze
  -Jon Snow- jw.

  Największą tajemnicą jest jednak dla mnie los Benjena Starka. Może GRRM po prostu o nim zapomniał :D. Wydaje mi się, że jest Zimnorękim. Jeśli nie, to może z nieokreślonych powodów pomaga Dzikim lub Innym.Może popłynął gdzieś statkiem i jet teraz na Żelaznych wyspach lub w Essos? Trudno o nim cokolwiek powiedzie.

Wyświetlono 15 (z 1 ogółem)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym wątku.