Brytyjski aktor, który do tej pory pojawił się przelotnie w jednym odcinku 3. serii "Gry o tron", otrzymał znacznie większy angaż w nadchodzącym 6. sezonie.

Po raz pierwszy i ostatni widzieliśmy aktora w odcinku 3×07 (“The Bear and the Maiden Fair”), w którym wcielił się w wysłannika z Yunkai, próbującego przekupić oraz nastraszyć Daenerys. Razdal mo Eraz szybko jednak czmychnął, gdy Matka Smoków postraszyła go swoimi “dziećmi”.

Ostatnio w hiszpańskiej Amerii jeden z fanów sfotografował ekipę aktorów z “Gry o tron” – na zdjęciu widać DeObię Oparei (Areo Hotah), Indirę Varmę (Ellaria Sand), Rosabell Laurenti Sellers (Tyene Sand), Alexandera Siddiga (Doran Martell) i właśnie Goerge’a Georgiou:

geoJednocześnie w oficjalnym CV Georgiou można wyczytać, że pojawi się on w co najmniej dwóch, a maksymalnie czterech odcinkach w dwóch różnych częściach sezonu, jako że w dokumencie figurują nazwiska dwóch reżyserów – Daniela Sackheima i Miguela Sapochnika, odpowiedzialnych kolejno za odcinki 3-4 oraz 9-10. Zakres jego roli na chwilę obecną pozostaje nieznany.

Podczas nieobecności w “Grze o tron” Georgiou pojawił się m.in. w serial “AD: Bible Continues” oraz “The Americans”, a niebawem zobaczymy go w 5. sezonie “Homeland”.

źródło: winteriscoming.net