Niestety, nie ma co liczyć na dużą produkcję.

Warner Bros. Interactive jako wydawca zapowiedziało Game of Thrones: Conquest – mobilną grę strategiczną przeznaczoną na urządzenia z Androidem i iOSem, tworzoną przez studio Turbine.

IMG_0139-620x349

Pozycja ta będzie w dużej mierze przypominać główny produkt wspomnianego studia – Game of War. Każdy gracz dostanie możliwość stworzenia własnego rodu, którego celem będzie poszerzanie swoich włości. W tym celu konieczne okaże się zbieranie zasobów w celu tworzenia budowli, z których rekrutowani będą żołnierze potrzebni do prowadzenia wojen z innymi graczami, aby zdobywać środki do dalszego rozwoju. Z czasem niezbędne okaże się także zawieranie sojuszy. Po drodze napotykać będziemy także bohaterów znanych z serialu.

conquest1

Game of Thrones: Conquest dystrybuowane będzie w systemie free-to-play (darmowy z mikropłatnościami), lecz dokładna data premiery nie jest znana – wiadomo jedynie, że będzie miała miejsce w tym roku. Na stronie głównej można się wstępnie zarejestrować, aby zdobyć pakiet darmowych przedmiotów do wykorzystania podczas rozgrywki.

conquest2

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza tego typu gra osadzona w realiach Gry o tron. Wciąż rozwijane jest bowiem Game of Thrones Ascent, wydane w 2013 roku.