#10811

Lya
Participant

Oczywiście jeśli liczyć Targów to Aegon jest prawowitym władcą. Według Daenerys – ona sama. Jeśli teoria R+L jest prawdziwa, to Dany jest dopiero trzecia po Aegonie i Jonie.
Wersja Lannisterów:
Dzieci Cersei są prawowitymi dziedzicami Roberta. Po śmierci Joffa Tommen, potem powinien być Stannis, ale on jest zdrajcą, więc nie. No i tu nie wiem. Na pewno są jacyś krewni Baratheonów, ale nie mam pojęcia, czy dziedziczą oni czy Myrcella. Ale chyba ona, bo przecież Shireen jest dziedziczką Stannisa.
Wersja Stannisa:
Jego dziedziczką jest Shireen. Po jej śmierci pewnie jacyś dalsi krewni. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że Robert uznał Edrica za swojego syna, więc wszyscy wiedzą, że jest jego. Ale nie zalegitymizował go, czyli nie może mieć jego nazwiska ani dziedziczyć, To tak, jak Ned uznał Jona za syna, ale dziedzicem Robba był Bran. A na przykład Bolton zalegitymizował Ramseya. Dlatego najpierw był Snowem, a potem Boltonem. Ktoś mógłby uznać, że lepiej zrobić Edrica Baratheonem, niż dać władzę jakimś randomowym krewnym. Za to w serialu chyba nie ma takiej możliwości, bo większość bękartów nie żyje, reszta nie wie, że król był ich ojcem. A nawet jak wie, to nie może tego udowodnić.
Ale mogę się mylić, nie jestem ekspertem.