Aktor, wcielający się w postać Edmure'a Tully'ego - brata Catelyn Stark i głowy rodu Tullych z Riverrun - powróci w 6. sezonie "Gry o tron".

Ostatni raz widzieliśmy Edmure’a w przedostatnim odcinku 3. sezonu, kiedy to – nieświadomy nadchodzącej rzezi – zmierzał wraz ze swoją żoną do komnaty poślubnej. Od tamtego czasu postać już nie powróciła, pozostając poza ekranem więźniem Freyów. Ostatnie informacje dotyczące m.in. wznowienia wątku Dorzecza czy też potwierdzające powrót Blackfisha skłaniały do przypuszczeń, że w serialu ponownie zobaczymy również Edmure’a i dziś tę informację potwierdza hiszpański serwis Los Siete Reinos.

edm(© HBO)

Wszystko wskazuje na to, że wątek Dorzecza może być bardzo wierny wydarzeniom z “Uczty dla wron”. Poniżej krótka spoilerowa informacja z książki dla osób, które jej nie czytały:

[spoiler]W “Uczcie dla wron” wojska Lannisterów i Freyów oblegają Riverrun – siedzibę rodu Tullych i ostatni bastion wierny Starkom. Dowództwo w twierdzy sprawuje Brynden “Blackfish” Tully, który w książce nie wybrał się do Bliźniaków na ślub Edmure’a i tym samym uniknął śmierci lub pojmania (w serialu postać jest w Bliźniakach, jednak tuż przed rzezią opuszcza salę za potrzebą). Z drugiej strony ser Ryman Frey – jeden z dowódców wojsk oblegających twierdzę, codziennie wyprowadza Edmure’a na znajdujący się niedaleko zamku szafot, grożąc, że powiesi go, jeśli Blackfish nie zarządzi kapitulacji. Ten jednak, wiedząc, że Edmure jest zbyt cennym zakładnikiem i z pewnością nie zostanie zabity, niezmiennie odmawia.[/spoiler]

źródło: lossietereinos.com