Dla wszystkich fanów festiwalu fantastyki Pyrkon i serialu „Gra o Tron” mamy świetną wiadomość.

Specjalnie na tę okazję zostanie przygotowanych kilka atrakcji związanych z kultowym serialem. Już w ten weekend w Poznaniu będziecie mogli ponownie zasiąść na Żelaznym Tronie. Dla zwycięzców konkursów czekają serialowe gadżety, takie jak kufle, podkładki pod mysz, kubki, smycze czy koszulki oraz książki.

Przypominamy również program dotyczący „Gry o tron”:

1. ZABAWA W CZUBÓWNĘ W KLIMACIE GRY O TRON

czas trwania: 50 min.
blok: Konkursowy
opis: Zdarzyło Ci się oglądać Grę o Tron i zastanawiać się, jakby wyglądały sceny z Gry o Tron, gdyby podmienić tekst aktorom? Jeśli tak to spróbuj swoich sił w konkursie lektorskim!
Prowadzący: Anna „Lyanna” Wilk

2. CO Z TYM WESTEROS?

czas trwania: 110 min.
blok: Serialowy
opis: Nowy rok, nowy sezon, ten sam serial. Początek serii już za nami, co będzie dalej? Czy książka i serial będą się mijać coraz bardziej? Czy grożą nam kolejne spoilery? Przyjdź i podyskutuj!
Prowadzący: Anna „Lyanna” Wilk

3. SPOTKANIE INTEGRACYJNE DLA FANÓW „GAME OF THRONES”

czas trwania: 50 min.
blok: Integracyjny
opis: Spotkaj się z innymi uczestnikami, którzy są fanami GoT. Poznaj nowych znajomych, posiedź, pogadaj, opowiedz kawał o kapitanie i jego czerwonej koszuli.
Prowadzący: Anatoly „Tolek” Ivanitskiy

4. GEORGE`A R. R. MARTINA ZABAWY Z KONWENCJĄ

czas trwania: 50 min.
blok: Literacki
opis: Martin nie ma litości nie tylko dla swoich bohaterów, ale i dla tradycji i konwencji literackiej. Są one transformowane tak, aby czytelnik niczego nie był pewien i stale zadawał sobie pytania…
Prowadzący: Asia „Asiek” Witek, Luiza Maćkowiak

5. PRZEPOWIEDNIE W `PIEŚNI LODU I OGNIA` G.R.R. MARTINA

czas trwania: 50 min.
blok: Literacki
opis: Co wiemy na temat przyszłych wydarzeń w Pieśni, czy przepowiednie zawsze się sprawdzają i czy bohaterowie Martina mają w kwestii swej przyszłości cokolwiek do powiedzenia?
Prowadzący: Asia „Asiek” Witek