Jedna z osób, które miały największy obok Dana Weissa i Davida Benioffa wpływ na całokształt “Gry o tron”, Bryan Cogman, przygotowuje się do kolejnego wielkiego projektu.

39-letni producent i scenarzysta dołączył bo ekipy realizującej wielosezonowy, serialowy prequel “Władcy Pierścieni”, który zadebiutuje na platformie Amazon w 2021 roku. W nowej ekipie filmowej na chwilę obecną będzie pełnił rolę kreatywnego konsultanta, doradzającego w sprawie właściwego umiejscowienia fabularnego całej akcji.

Cogman pracował nad “Grą o tron” od niemal samego początku, najpierw jako asystent głównych twórców, Davida Benioffa i Dana Weissa, a następnie jako producent i scenarzysta (napisał 11 odcinków na przestrzeni sezonów 2-8); był także głównym konsultantem do spraw świata przedstawionego. Ostatni odcinek, do którego przygotował scenariusza, to 8×02 (“A Knight of the Seven Kingdoms”).

Niedawno ogłoszono, że jeden z planowanych prequeli “Gry o tron” autorstwa Cogmana nie będzie jednak realizowany, a sam artysta już we wrześniu podpisał umowę z Amazonem.

Na chwilę obecną brak konkretnych wieści na temat tego, w jakim konkretnie momencie rozpocznie się akcja serialowego “Władcy Pierścieni”. Wiemy jedynie, że przedstawione zostaną wcześniejsze niż te, które znamy z książki.

źródło: variety.com