Wygląda na to, że serial może dobiec końca szybciej, niż można było się spodziewać - David Benioff i Dan Weiss w wywiadzie dla Variety sugerują zakończenie produkcji HBO na ósmym sezonie; zakładają także mniejszą ilość epizodów w ostatnich dwóch sezonach!

Od początku emisji “Gry o tron” widzowie przywykli do 10-odcinkowych sezonów. Wygląda na to, że twórcy serialu mają jednak nieco inny plan dotyczący końcówki historii.

Serwis Variety, który przeprowadził dziś krótką rozmowę z twórcami, prezentuje nowe liczby dla kolejnych sezonów: siódmy miałby mieć 7 odcinków, a ósmy… zaledwie 6!

Sami twórcy również zaznaczają, że serial zbliża się nieuchronnie do końca. Benioff stwierdził:

Myślę, że po tym [szóstym – przyp. red.] sezonie zostanie nam do nakręcenia jeszcze 13 odcinków. To już ostatnia prosta. Oczywiście na tę chwilę nie jest to jeszcze nic stuprocentowego, ale taki obecnie mamy plan.

Informacje od twórców pokrywają się z tym, co w lipcu 2015 roku mówił Michael Lombardo, dyrektor programowy HBO, który już wtedy zapowiadał planowane zamknięcie historii w 8 sezonach. Nie było wtedy jednak mowy o skracaniu liczby odcinków w poszczególnych sezonach.

Uważacie, że 13 epizodów wystarczy, by dopowiedzieć całą historię do końca?

źródło: variety.com