Prezydent USA postanowił wykorzystać popularność serialu.

Donald Trump w dość specyficzny sposób zdecydował się pokreślić kontynuowanie sankcji nałożonych na Iran za czasu prezydentury Baracka Obamy. W swoim tweecie na ten temat wykorzystał więc… popularny motyw z “Gry o tron”:

sanc1

Działania prezydenta Stanów Zjednoczonych nie spotkały się jednak z przychylną reakcją stacji HBO, która szybko zaznaczyła, że zostało to przeprowadzone bez jej zgody:

Nie wiedzieliśmy o tej wiadomości i absolutnie nie chcemy, aby nasze zastrzeżone znaki towarowe były wykorzystywane w celach politycznych.

Stacja dodała też własnego, humorystycznego tweeta:

sanc1

(Jak powiedzieć “niewłaściwe użycie znaku towarowego” po dothracku?)

 

Zareagowały też niektóre gwiazdy serialu, nieprzychylne prezydentowi, w tym Sophie Turner (Sansa), a także Maisie Williams (Arya) i Miltos Yerolemou (Syrio), którzy dodali słynny cytat z pierwszego sezonu:

sanc2

 

Dłużny nie pozostał również sam George R.R. Martin, który nigdy nie ukrywał swojej nieprzychylności względem Trumpa. We własnym tweecie zachęcił więc rodaków do głosowania w zaplanowanych na przyszły tydzień wyborach uzupełniających do Kongresu, dodając także słynny cytat:

strac

(Strach tnie głębiej niż miecze — głosujcie 6 listopada!)

 

źródło: ew.com