Twórcy kontynuują "tradycję" angażowania prawdziwych zespołów do serialu. Członków formacji zaobserwowano na planie w hiszpańskiej Gironie. 

We wcześniejszych sezonach do “Gry o tron” zawitali m.in. muzycy z Sigur Rós, a także Will Champion z zespołu Coldplay (członek orkiestry na Krwawych Godach) oraz Gary Lightbody ze Snow Patrol (jeden z żołnierzy Boltonów); w 5. sezonie podczas bitwy o Hardhome wśród statystów dzikich można było też dostrzec zespół Mastodont. Natomiast w 6. sezonie będzie nam dane zobaczyć zespół Of Monsters and Men. Na chwilę obecną nie wiemy, na czym dokładnie polegać będzie ich udział.

monsz2(zdjęcie: i-am-db.com)

Jeden z fanów wypatrzył członków obsady – główną wokalistkę i gitarzystkę Nannę Bryndís Hilmarsdóttir, partnerującego jej Ragnara “Raggiego” Þórhallssona i perkusistę Arnara Rósenkranza Hilmarssona – na planie w hiszpańskiej Gironie, kiedy ubrani w kostiumy muzycy odpoczywali w przerwie między zdjęciami:

muz1
muz2(zdjęcia: Toni Millán)

Zespół ma na koncie dwie studyjne płyty, wydane w 2011 i 2015 roku. Poniżej prezentujemy kilka utworów zespołu; więcej znajdziecie na ich oficjalnym kanale w serwisie YouTube.

źródło: watchersonthewall.com

Wideo

Of Monsters and Men - Empire

Of Monsters and Men - Little Talks

Of Monsters and Men - Crystals