Informację potwierdza jeden z reżyserów, David Nutter.

Nutter, który pracował przy serialu w 2., 3., i 5. sezonie, odpowiadając za odcinki 2×06 („The Old Gods and the New„), 2×07 („A Man Without Honor„), 3×09 („The Rains of Castamere„), 3×10 („Mhysa„), 5×09 („The Dance of Dragons„) i 5×10 („Mother’s Mercy„), dołączył także do wąskiego grona reżyserów ostatniego sezonu.

Reżyser udzielił ostatnia wywiadu w formie AMA w serwisie Reddit; promował co prawda swoją najnowszą produkcję — film krótkometrażowy „Rising” — ale nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o „Grę o tron”. I o ile reżyser nie mógł oczywiście odnieść się do fabuły, to potwierdził wcześniejsze nieoficjalne informacje i doniesienia:

Każdy odcinek to ponad godzina materiału. Jestem pewny, że w grę wchodzą jeszcze większe liczby.

Wydaje się to być spójne między innymi z tym, co powiedział Iain Glen (Jorah), mówiąc o tym, że każdy odcinek należy traktować jak film pełnometrażowy. Informacje o dłuższych niż do tej pory epizodach pojawiały się nieoficjalnie od bardzo dawna. Do tej pory najdłuższym odcinkiem w historii serialu był finał 7. sezonu, który trwał 81 minut.

Ósmy i jednocześnie ostatni sezon „Gry o tron”, który będzie składał się z 6 odcinków i — jak dowiedzieliśmy się zaledwie wczoraj — zadebiutuje w kwietniu przyszłego roku.

źródło: reddit.com