Orle Gniazdo

Orle Gniazdo, usytuowane wysoko na stoku Kopii Olbrzyma i zwieńczone siedmioma wysmukłymi wieżami, uważane jest za najpiękniejszy zamek w całych Siedmiu Królestwach.

Żaden zamek nie może też pochwalić się tak wielką ilością marmuru w posadzkach i murach. Ten najmniejszy zamek w Westeros jest siedzibą rodu Arrynów, choć wcześniej rezydowali oni w Księżycowej Bramie, znacznie większej warowni u stóp Kopii Olbrzyma. Jednakże Roland Arryn postanowił wybudować nową siedzibę w najbardziej niedostępnym miejscu z możliwych, która miała się stać Orlim Gniazdem. Sama budowa serpentynowej drogi prowadzącej do podstawy góry trwała ponad 10 lat, a zanim zamek był gotowy minęło przeszło 50 lat.

Orlego Gniazda nigdy nie zdobyto zbrojnie. By zaatakować zamek, najeźdźca musiałby wpierw zająć Księżycowe Bramy u podstaw góry. Gdyby mu się to udało, czekałaby go jeszcze długa wspinaczka, a po drodze musiałby zaatakować trzy kolejne zamki strażnicze: Kamień, Śnieg i Niebo, broniące drogi na górę. Gdyby jakimś cudem wrogowi udało się uporać z tymi przeszkodami, nadal znajdowałby się 600 stóp poniżej Orlego Gniazda, do którego dostać się można wyłącznie drabinami lub wciągarkami.

Zamek posiada wymyślne podniebne cele z brakującą jedną ścianą i pochyła podłogą, z której więzień może się niechcący stoczyć w przepaść. Jeśli uda mu się przetrwać, a zostanie skazany, to i tak czekać go będzie lot w dół z księżycowych drzwi przez które wypycha się skazańców.

Komentarze (1)

  • Konferansjer 01/10/2015 19:29
    Bez dróg zaopatrzenia długo by się nie utrzymał.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat