Pyke

Siedziba lordów z rodu Greyjoyów nie jest największym ani najwspanialszym zamkiem na Żelaznych Wyspach, ale za to najstarszym. Wybudowano go na litej skale, na szczycie nadmorskiego klifu; miał mury, donżony i wieże. Urwiska, na których stał, nie były jednak tak solidne, jakby się zdawało i zaczęły się kruszyć pod nieustannym naporem fal. Mury runęły, grunt się osunął, a przybudówki utracono.

W dzisiejszych czasach z Pyke pozostał tylko kompleks wież i donżonów rozrzuconych na kilku wysepkach oraz wyniosłościach skalnych, gdzie w dole huczą fale. Na Przylądku ostał się kawałek muru kurtynowego z wielką wieżą bramną i kilkoma basztami. Tutaj zaczyna się też jedyna droga dostępu do zamku – kamienny most prowadzący do największej z wysepek oraz Wielkiego Donżonu. Dalej położone wysepki są połączone już tylko sznurowymi mostami. U stóp murów zamku fale nie przestają tłuc o skaliste wysepki i któregoś dnia pozostałe wieże z pewnością również runą do morza. Godny wzmianki jest Tron z Morskiego Kamienia o czarnej, oleistej powierzchni, znaleziony według legendy przez Pierwszych Ludzi na Starej Wyk, na którym zasiadali kiedyś królowie Żelaznych Wysp, a obecnie Greyjoyowie.

Komentarze (1)

  • Fake Ray Bans 16/05/2016 16:29
    We relish, bring about I stumbled upon exactly what I became looking with regard to. You have completed this several morning lengthy search! God Bless you person. Have a good morning. Ok bye In order to inform you your web site appears slightly strange throughout Safari on my pc employing Unix.
    Fake Ray Bans

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeśli planujesz dodać komentarz zawierający spoilery, użyj tagów (spoiler) treść (/spoiler)

Odliczamy

Premiera finałowego sezonu

dni
godz
min
sek

Świat