Serwis GeeklyInc.com, powołując się na zaufane źródła, opublikował tytuły piątego, szóstego i siódmego odcinka 5. sezonu “Gry o tron”. Jakich wydarzeń spodziewacie się w poszczególnych odcinkach?

Podane informacje są oczywiście nieoficjalne (podobnie jak zaproponowane przez nas tłumaczenia), ale wcześniejszy “wyciek” tytułów odcinków 5×01-04 okazał się zgodny z prawdą.

5×05 – “Kill the Boy” (“Zabij chłopca”)

5×06 – “Unbowed, Unbent, Unbroken” (“Niezachwiani, nieugięci, niezłomni”)

5×07 – “The Gift” (“Dar”)

Okiem redakcji (spoilery z książek!): Jako że brak choćby krótkich, oficjalnych opisów, interpretacja tytułów pozostaje w sferze domysłów. Twórcy wielokrotnie pokazywali, że tytuły poszczególnych odcinków mogą mieć co najmniej dwa znaczenia.

“Kill the Boy” – nawiązanie do Jona Snowa, jako że w “Tańcu ze Smokami” w jego kierunku pada wyraźne zdanie “Kill the Boy and let the man be born” (“Zabij chłopca i pozwól, aby narodził się mężczyzna”). W tym odcinku możemy spodziewać się egzekucji Janosa Slynta. Co do ewentualnego drugiego znaczenia, to być może nie tyle nawiązuje to do innego wydarzenia, co podobnej sytuacji (konieczności podjęcia drastycznej decyzji) u innej postaci.

Unbowed, Unbent, Unbroken” – oczywiste i jednoznaczne nawiązanie do rodu Martellów. O ile samego wprowadzenia takich postaci jak Doran Martell czy Żmijowe Bękarcice możemy spodziewać się nieco wcześniej, to być może odcinek zostanie poświęcony właśnie wydarzeniom w Dorne i takim wątkom jak Trystane/Myrcella, działania Żmijowych Bękarcic czy Jaime przybywający do Dorne (wszystko wskazuje na taką zmianę fabuły w stosunku do książek).

The Gift” – odcinek-zagadka z uwagi na mnogość potencjalnych znaczeń. Pierwszym z nich może być wątek Nocnej Straży, kiedy Jon i Stannis pozwalają dzikim osiedlić się na terenie Daru, doprowadzając do pierwszych niesnasek i oznak rodzącego się sprzeciwu wśród Nocnej Straży. Drugim może być “dar miłosierdzia”, czyli nazwa dla szybkiej i bezbolesnej egzekucji dokonywanej przez tajemniczych Ludzi bez Twarzy – być może pierwszego “zlecenia”, które otrzymuje Arya.

A jak Wy interpretujecie takie tytuły?