Za tydzień (7 czerwca w USA i dzień później w Polsce) wyemitowany zostanie kolejny, przedostatni już epizod 5. sezonu "Gry o tron". Zapraszamy do obejrzania krótkiego zwiastuna z polskimi napisami.

Opis odcinka:

Jon powraca na Mur. Arya napotyka kogoś ze swojej przeszłości. Mace składa wizytę Żelaznemu Bankowi. Stannis staje przed trudnym wyborem. Daenerys jest świadkiem walk na arenie.

Krótka analiza: Wygląda na to, że Jon będzie musiał sporo się napracować, aby wymóc na ser Alliserze otwarcie bramy. W Dorne słowa Dorana Martella o wierności padają podczas pokazywania Jaime’a, a następnie Bronna i Żmijowych Bękarcic i wydaje się, że są one kierowane właśnie do córek Oberyna. W Braavos Arya będzie musiała zabić swoją pierwszą ofiarę, a wiemy również na podstawie opisu odcinka, że w mieście pojawi się Mace Tyrell w towarzystwie Meryna Tranta, który figuruje na “liście” Aryi. W wątku Stannisa i Melisandre możemy spodziewać się jakiegoś rodzaju sabotażu dokonanego przez Ramsaya, który w odcinku 5×08 sugeruje ojcowi, że wybierze się do Stannisa, mając zaledwie 20 ludzi. W Meereen Dany oficjalnie rozpoczyna igrzyska na Wielkiej Arenie Daznaka. W zwiastunach mogliśmy zobaczyć, że podczas uroczystości
[spoiler]Daenerys i jej świta zostaną zaatakowani przez Synów Harpii.[/spoiler]

A wy jakie macie oczekiwania odnośnie kolejnego odcinka?

(Napisy powinny załadować się automatycznie, a jeśli tak się nie stanie, prosimy wybrać je z menu w prawym dolnym rogu wideo).

Wideo

Gra o tron 5x09 - The Dance of Dragons - zapowiedź odcinka