Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi dziesiątego i ostatniego w tym sezonie odcinka "Gry o tron" z polskimi napisami. Premiera w Polsce już w poniedziałek 15 czerwca.

Opis odcinka:

Stannis kontynuuje swój marsz. Dany jest otoczona obcymi ludźmi. Cersei szuka przebaczenia. Jon napotyka na sprzeciw.

Premiera w Polsce 15 czerwca.

Z pewnością na uwagę zasługuje 23. sekunda zapowiedzi, w której (przypuszczalnie) Brienne słyszy “You betrayed her” (“Została przez ciebie zdradzona!”)- czyżby długo oczekiwane pojawienie się [spoiler]Lady Stoneheart? (Głos wtedy należałby oczywiście do kogoś z Bractwa Bez Chorągwi)[/spoiler] Głos przypomina też Tyriona i oczywiście kwestię tę mógłby od niego usłyszeć Jorah, jednak wydawałoby się, że w takim przypadku padłoby to wcześniej przy ujęciu tych bohaterów, a nie urywku z Brienne i Podrickiem.

Za Wąskim Morzem Tyrion, Daario i Jorah zapewne zastanawiają się, co spotkało Daenerys (która według opisu ma się pojawić w tym epizodzie, zapewne wyczerpując materiał książkowy, jeśli chodzi o jej wątek, a być może wykraczając nieco dalej). Magia Melisandre i spalenie księżniczki Shireen zdaje się działać – widzimy, jak Melisandre spogląda na topniejący lód, a kwestie Stannisa zdają się potwierdzać, że jego armia dotarła pod mury Winterfell. Odcinek przyniesie też rozstrzygnięcie w wątku Cersei – czyżbyśmy byli świadkami pojawienia się Roberta Stronga? Z kolei na Murze Jon Snow będzie musiał zmierzyć się z narastającym niezadowoleniem wśród swoich braci. W Braavos Arya przygotowuje się do ponownego spotkania z Merynem Trantem.

Ciekawi również wątek Sansy: [spoiler]Czy – podobnie jak w książce było z Jeyne Poole – Theon wyskoczy wraz  z Sansą z murów Winterfell, a następnie dwójka trafi do obozu Stannisa?[/spoiler]

Jakich wydarzeń spodziewacie się po finale?

Prosimy zakrywać spoilery wykraczające poza odcinek 5×09!

(Napisy powinny załączyć się automatycznie; jeśli tak się nie stanie, prosimy wybrać je z menu w prawym dolnym rogu klipu.)

Wideo

"Gra o tron" 5x10 - "Mother's Mercy" - zapowiedź finału 5. sezonu