Tradycyjnie po emisji poniedziałkowego odcinka prezentujemy Wam zapowiedź kolejnego epizodu z polskimi napisami. Jak Wasze wrażenia po dzisiejszym odcinku? Czego spodziewacie się w kolejnym?

Oficjalny opis odcinka 6×05:

Tyrion próbuje pozyskać osobliwego sojusznika. Bran dowiaduje się wielu rzeczy. Brienne wybiera się na nową misję. Arya otrzymuję szansę, by dowieść swej wartości.

Jak widać w udostępnionym przez HBO materiale, w odcinku w końcu zobaczymy Innych wraz z armią upiorów – wygląda na to, że Nocny Król spróbuje podjąć z Branem “walkę” w jednej z jego wizji. Kontynuowany będzie też wątek Wysp Żelaznych, na których dojdzie do zapowiedzianego wcześniej królewskiego wiecu. W Domu Czerni i Bieli Arya kontynuuje swój trening i – na co wskazuje scena z Jaqenem – wygląda na to, że będzie musiała zabić niewinną osobę. Z kolei w Meereen pojawi się nowa czerwona kapłanka. Natomiast na Północy dojdzie do spotkania Littlefingera z Sansą i Brienne.

Sam tytuł epizodu – “The Door” – oznacza “drzwi” lub “wrota”, ale można też to słowo przetłumaczyć na przykład jako “przejście”. Zwiastun nowego odcinka nie daje jednoznacznej odpowiedzi co do poprawnego tłumaczenia tytułu, prosimy więc traktować go jako “roboczy”.

źródło: HBO

Wideo

"Gra o tron" 6x05 - "Wrota" - zapowiedź [Napisy PL]