Littlefinger kontynuuje swoje knowania - tym razem wykorzystuje do tego pewien stary, zapomniany list. Przypomnijmy, czego on dotyczy.

List ten został napisany przez Sansę, po uwięzieniu Neda Starka. W serialu był to odcinek 1×08 Ostry koniec. Poniżej przedstawiamy treść zapisku:

Robb, piszę te słowa przepełniona smutkiem. Nasz ukochany król Robert zmarł w wyniku ran zadanych mu przez dzika podczas polowania. Nasz ojciec został oskarżony o zdradę. Zawiązał spisek wraz z braćmi Roberta wymierzony przeciwko mojemu ukochanemu Joffreyowi i próbował odebrać należny mu tron. Lannisterowie traktują mnie dobrze. Błagam, przybądź do Królewskiej Przystani i przysięgnij wierność królowi Joffreyowi, by zapobiec konfliktowi pomiędzy rodami Lannisterów i Starków.

received_1425328270837714

Zmusiła ją do tego Cersei, aby w ten sposób nakłonić Robba do klęknięcia przed Joffreyem. Gdy kruk dotarł do Winterfell, maester Luwin od razu przejrzał podstęp – “To pismo twojej siostry, ale słowa królowej”. Wszyscy pamiętamy, co działo się dalej. List nie spełnił swojej pierwotnej roli. Teraz jednak, po kilku sezonach, znalazło się dla niego zastosowanie. Petyr był przy nakłanianiu Sansy do napisania korespondencji, więc wiedział o jej istnieniu i teraz, gdy niespodziewany powrót dwojga Starków popsuł jego grę, postanowił z tej wiedzy skorzystać. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, siostry zwrócą się przeciwko sobie, a dodatkowo wśród sojuszników Jona może powstać bunt. I nikt nie będzie przy tym podejrzewał Baelisha. Ale pamiętajmy, że w Grze o tron rzadko rzeczy idą zgodnie z planem. W końcu w Winterfell jest jeszcze Bran, który widzi wszystko…