Ra’s Al Ghul  pojawił się w serialu “Arrow” kilka sezonów temu i wygląda na to, że to była kwestia czasu zanim jeden z najgroźniejszych przeciwników Batmana pojawi się również w “Gotham”. W jego roli wystąpi Alexander Siddig znany jako Doran Martell ze Słonecznej Włóczni.

Już niedługo serial “Gotham” powróci z kontynuacją trzeciego sezonu, a wraz z nim ujrzymy kreację Siddiga jako Ra’s Al Ghul. Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na pierwsze sceny tej postaci. Bohater pojawi się w serialu, kiedy młody Bruce Wayne odkryje, kto tak naprawdę stoi za Trybunałem Sów, który zdaje się kontrolować całe Gotham.

Stworzony przez redaktora DC Comics, Juliusa Schwartza, scenarzystę Dennisa O’Neila oraz rysownika Neala Adamsa, Ra’s Al Ghul po raz pierwszy został wprowadzony do kanonu Batmana w 1971 r. Przywódcę Ligi Cieni szybko polubili fani i stał się on przeciwnikiem innych superbohaterów takich jak Superman czy Arrow. Postać pojawiała się już wcześniej w wykonaniu Liama Nessona (trylogia “Mrocznego Rycerza”) oraz w serialu “Arrow”, gdzie rolę odgrywał Matt Nable.

ras-vert

Źródło: deadline.com