W tym tygodniu ciekawskie oczy fanów (i ich kamery) zwrócone są na kamieniołom Magheramorne w Irlandii Północnej, gdzie kręcona jest bitwa między ludźmi a Innymi.

IMG_20180324_211714
Zacznijmy od początku. 3 tygodnie temu, w Magheramorne ustawiono olbrzymich rozmiarów green screen. W ubiegłych latach w tym kamieniołomie stosowano już to narzędzie (kręcono m.in. sceny w Czarnym Zamku czy w Hardhome), ale nigdy nie było ono tak wielkie.

IMG_20180324_211739
Czas mijał, a fani snuli przeróżne teorie. W końcu, w tym tygodniu, zaczęły pojawiać się zdjęcia z planu. Najpierw zauważono Nieskalanych – można ich łatwo rozpoznać z odległości po charakterystycznych włóczniach. Później pojawili się jeźdźcy, najprawdopodobniej Dothrakowie. Niedługo potem do tych armii dołączyła trzecia, trudniejsza do rozpoznania. Nie posiada włóczni ani koni. Możemy zakładać, że to wojska Północy. Co ciekawe, na poniższym filmie możemy zobaczyć kilka postaci wybiegających spomiędzy stojącej w miejscu armii.

IMG_20180324_211830
Jeśli do tej pory ktoś nie był pewien, że w Magheramorne kręcona jest bitwa, to dzisiejsze zdjęcia z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości. Otóż widać na nich aktorów ubranych w zielone stroje (pomagających w nakładaniu efektów specjalnych na ludzi), siedzących na koniach. Stroje te są w Grze o tron stosowane do stworzenia nieumarłych przy pomocy CGI. Jednak nigdy wcześniej nie widzieliśmy ich konno. Nie są to Inni, gdyż do tej pory do ich tworzenia korzystano głównie ze zwykłej charakteryzacji. Biorąc pod uwagę wcześniejszą obecność khalasaru na planie, możemy śmiało spodziewać się, że Nocny Król wskrzesi w trakcie bitwy jakąś część Dothraków na koniach.

Podsumowując: w kręconej w tym tygodniu bitwie wezmą udział Nieskalani, Dothrakowie, wojska Północy i Inni. Najpewniej pojawi się też nieumarły Viserion. Niewykluczona jest również obecność jego braci. Jeśli widoczne na zdjęciach konne upiory nie zostaną “zwerbowane” wcześniej w sezonie, to polegli wojownicy będą prawdopodobnie wskrzeszani na bieżąco – w trakcie starcia.

Z pewnością czeka nas epicka bitwa. Warto poczekać na nią do 2019 roku.

źródła: Oakleaf Photography
Twitter

Galeria