Właśnie ukazał się trailer, który przyniósł nam wiele nowych informacji na temat 6. sezonu "Gry o tron". W związku z dużą ilością niespodziewanych scen pozwolę sobie na wysnucie pierwszych wniosków i analizę tego, co zobaczyliśmy i co może nas czekać w kwietniu.

Trailer zaczyna się od wątku Jona Snowa – widzimy jego zwłoki porzucone na dziedzińcu Czarnego Zamku. Jednak to nie koniec zagadnień związanych z Nocną Strażą, dalej bowiem pojawia się Melisandre, która wróciła na Mur i zwierza się Davosowi, że wizje w płomieniach były fałszywe. Wygląda na to, że przeżywa kryzys swojej wiary po porażce Stannisa. Kolejną sceną związaną z tym tematem jest Davos szykujący się do walki z Nocną Strażą przy ciele Jona Snowa. Czy Melisandre powiedziała mu coś więcej i kazała odbić zmarłego Lorda Dowódcę by móc go wskrzesić?

Przenieśmy się teraz na chwilę do Essos – widzimy Daenerys prowadzoną przez khalasar do Vaes Dothrak, który pamiętamy z pierwszego sezonu (widoczne konie są symbolem miasta). Zastanawia mnie, co khal Jhaqo planuje zrobić z Matką Smoków.

DothrakhorsesW porównaniu do pierwszego sezonu widok otoczenia jednak trochę się zmienił.

Na poszukiwanie Khaleesi ruszyli Daario z Jorahem, którzy są na jej tropie, ponieważ Mormont znalazł jej pierścień.

W Królewskiej Przystani dzieje się wiele. Do stolicy wrócił Jaime razem z ciałem córki, Myrcelli. Natomiast Cersei nie zapomniała o swoich prześladowcach i teraz wyraźnie planuje się zemścić na Wierze Wojującej z pomocą brata i jej nowego gwardzisty – Góry wskrzeszonego przez Qyburna i  zwanego teraz Robert Strong. Jej relacje z Jaimem wyraźnie się ociepliły, a Margaery nadal przebywa w celi i czeka na wyrok Wielkiego Wróbla.

Na Północy również nie brakuje wrażeń. Na ekranie ponownie zobaczymy Greyjoyów – tym razem trochę w poszerzonym składzie.

wiec

[spoiler] Na zdjęciu prawdopodobnie widzimy wiec Greyjoyów, którzy po śmierci Balona wybierają nowego lorda Żelaznych Wysp. [/spoiler]

Pojawia się nowa postać – Euron Greyjoy, grany przez aktora Pilou Asbæk.

ojron [spoiler] Euron pojawia się na moście (miejscu, gdzie zginął Balon Greyjoy), co spowodowało, że wysnułem teorię, że to on zamordował brata by przejąć władzę.[/spoiler]

Producenci serialu zdecydowali się na dosyć kontrowersyjny wątek homoseksualnej relacji Yary Greyjoy.

424

Scenarzyści nie zapomnieli o Boltonach, Sansie i Theonie. Okazuje się, że dwójka uciekinierów przeżyła skok z murów Winterfell i być może wyrwała się z pazurów Ramsaya. Zupełnie niespodziewanie pojawia się scena walki Tormunda z Boltonami, co nasuwa pytanie gdzie się spotkali? W Winterfell czy na Murze?

Po raz kolejny w serialu pojawiają się retrospekcje – tym razem dotyczą one wydarzeń w Wieży Radości. Na ekranie ponownie możemy podziwiać Neda Starka, tym razem młodego i walczącego z Targaryenami o uwolnienie siostry, Lyanny.

Bez tytułu42432

Na zdjęciu widzimy Neda i jego towarzyszy, a na dole gwardzistów Aerysa II z herbem Targaryenów na piersi.

Wszystkich z pewnością zaintrygowała scena, gdzie Bran stoi pomimo swojego kalectwa, a towarzyszą mu Nocny Król i biały wędrowiec. Czyżby była to jedna z jego wizji?

66665

W internecie krążą już spekulacje na temat jednej z postaci biorących udział w bliżej nieokreślonej bitwie. Oczywiście odnaleziono podobieństwo do Jona Snowa.

rrrrr

A jakie są wasze teorie?