W Tańcu ze Smokami byliśmy świadkami wydarzenia, którego nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć w serialu – Lord Dowódca Nocnej Straży, Jon Snow poznał Alys Karstark, córkę lorda Rickarda Karstarka (o jej pojawieniu pisaliśmy w tym newsie). Jako że ten ostatni zginął, a jej brat Harrion został wzięty do niewoli przez Lannisterów, Alys posiadła najlepsze prawa do Karhold – siedziby rodowej rodu Karstarków. Dziewczyna uciekła do Czarnego Zamku przed swoim kuzynem Creganem, który chciał ją poślubić, by skorzystać z jej praw do dziedziczenia i zostać nowym lordem. Alys wręcz na kolanach błagała Jona o pomoc.

W tym samym czasie w Czarnym Zamku trwały nieustanne sprzeczki pomiędzy braćmi z Nocnej Straży a dzikimi zza Muru. Jon, Alys oraz Melisandre wymyślili rozwiązanie problemu: Jon pozwala poślubić Magnarowi Thennu (przywódcy plemienia dzikich) Alys, tworząc tym samym nowy ród – Thennów. Tym sposobem, mieszkańcy Północy muszą uszanować ślub, a Cregan nie będzie mógł starać się o jej rękę, bo ta ma już męża.

Jakiś czas temu, pisaliśmy o tym, że Alys Karstark pojawi się w Grze o tron i będzie grana przez aktorkę Megan Parkinson. Tutaj pojawia się pytanie – czy jej rola będzie taka sama jak w książkach? Czy ona również poślubi dzikiego zza muru?

 


Jednym z problemów jest to, że Magnar Thennu – a przynajmniej jego zbliżona wersja – nie pojawia się w serialu. Wiec jakiegoż to męża zza drugiej strony Muru może sobie znaleźć Alys? Jak wiemy, serial ma dar do przypisywania bohaterom serialu ról postaci z książek (np. Bronn został dowódcą Złotych Płaszczy zamiast ser Jacelyna Bywatera, czy też to Jorah zaraził się szarą łuszczycą a nie ser Jon Connington), mamy więc dla Karstarkówny  idealnego kandydata – Tormunda Zabójcę Olbrzyma.

Tutaj nasuwa się kolejne pytanie – czy Tormund nie jest zajęty? W serialu mówił już o tym, że posiada córki, w odcinku Hardhome, stwierdził, że Jon jest ładniejszy niż one wszystkie, jednak nie było mowy o żadnej żonie. Nie jesteśmy nawet pewni, czy kodeks moralny dzikich pozwala na drugie małżeństwo. Jeśli Tormund ma żonę, z pewnością miałaby coś do powiedzenia na temat jego spojrzeń w stronę Brienne.

Źródło: winteriscoming.net