Nowy sezon zagościł już na dobre na naszych ekranach, a wraz z nim powróciło wielu znanych nam bohaterów. Niektóre z tych powrotów były szczególnie miłe, takie, jak choćby pojawienie się Nymerii w ostatnim odcinku. Co jednak dzieje się z jej bratem, Duchem?

Bryan Cogman, reżyser drugiego epizodu, przyznał, że nakręcono scenę z Jonem i Duchem – została ona jednak wycięta w czasie produkcji. Nie dodał natomiast, dlaczego scenę usunięto. Czy z tego samego powodu, o którym wspominano już wiele razy, czyli pieniędzy na CGI? Może nie pasowała do myśli przewodniej odcinka?

To nie pierwszy raz, kiedy momenty z Duchem zostają wycięte w postprodukcji. Znamy choćby jedną scenę z szóstego sezonu, w której wilkor miał się pojawić, a ostatecznie została ona usunięta i dziś oglądamy ją tylko dzięki uprzejmości HBO.

Miguel Sapochnik, reżyser Bitwy Bękartów mówił, że Duch miał walczyć u boku Jona przeciwko Ramsayowi.

Duch początkowo pojawiał się bardzo często w tym epizodzie, ale to postać pożerająca niesamowicie dużo czasu i pieniędzy. Mieliśmy wybór między nim a Wun-Wunem, więc pies poszedł do piachu.

Koniec końców, Duch jest jedynym wilkorem, który ma jeszcze sporą szansę, by zaistnieć na ekranie. Z żywego wilczego rodzeństwa pozostała jeszcze Nymeria, ona jednak obrała własną ścieżkę i możliwe, że już jej nie zobaczymy.

Jak sądzicie, czy Duch pojawi się w tym sezonie i czy odegra jakąś ważną rolę?