Wcielająca się w postać Daenerys Targaryen 32-letnia aktorka postanowiła pożegnać się z widzami w emocjonującym wpisie na swoim Instragramie, w którym podziękowała fanom serialu i jej postaci za wszystkie wspólne lata:

Szukając odpowiednich słów, przeraziłam się perspektywą tego, jak wiele chciałabym napisać, a jak mało zdają się znaczyć słowa w porównaniu z tym, jak bardzo związałam się z tym serialem i postacią Dany.


Rozdział Matki Smoków zazębił się z całym moim dorosłym życiem. Daenerys zawładnęła całym moim sercem. Pociłam się w smoczym ogniu, roniłam łzy nad tymi, którzy opuścili tę rodzinę wcześniej i starałam się z całych sił, aby nie zawieść w roli Khaleesi i w pełni oddać jej czyny oraz wszelkie wypowiadane przez nią kwestie (i tytuły).


“Gra o tron” ukształtowała mnie jako kobietę, aktora i zwyczajnego człowieka. Żałuję, że mój ojciec nie może być świadkiem tego, jak wysoko udało mi się wzlecieć.


Wam natomiast, drodzy fani, należą się niebotyczne podziękowania za to, że śledziliście wszystko, co zrobiła ta ekipa oraz to, w jaki sposób przyjęłam rolę bohaterki, która istniała w sercach wielu osób na długo przed tym, nim dane mi było po raz pierwszy ją zagrać.

Bez Was nie byłoby nas.
A teraz nasza warta się skończyła.

Co sądzicie o sposobie, w jaki twórcy serialu poprowadzili postać Daenerys?

źródło: instagram.com/emilia_clarke