Ostatnio w internecie trafiliśmy na interesującą ofertę escape roomu w Poznaniu – pokój „Lochy Królewskiej Przystani” urządzony przez zakluczeni.pl. Jako fani „Gry o tron” nie zastanawialiśmy się nawet pięciu minut, od razu zarezerwowaliśmy wizytę w pokoju.

3

Była to nasza pierwsza wizyta tego typu, zostaliśmy więc wprowadzeni w szczegóły zabawy przed wejściem do pokoju. Następnie przebraliśmy się w więzienne koszule i weszliśmy do lochu.

Escape room to zespołowa zabawa polegająca na uwolnieniu się z zamkniętego pomieszczenia tematycznego poprzez odnajdywanie przedmiotów i rozwiązywanie zagadek logicznych lub manualnych. Aby uwolnić się w wyznaczonym czasie 60 minut, uczestnicy muszą wykazać się sprytem, spostrzegawczością, bystrym umysłem i umiejętnościami pracy w grupie. W Zakluczeni.pl oferujemy pokoje prezentujące najwyższy poziom stylizacji, przygotowania technicznego jak i pomysłowości samych zagadek i zadań. Dzięki temu na chwilę zapomnicie, że tak naprawdę nadal jesteście w Poznaniu i poczujecie się jak byście byli w miejscu, które imituje dany pokój!

zakluczeni.pl

Nie możemy za dużo pisać o samym pokoju, by nie zepsuć Wam wizyty. Możemy za to powiedzieć, że zabawa jest świetna, całość obejmuje mnóstwo zagadek logicznych i trzeba zwracać uwagę na każdy szczegół. Klimat pokoju odpowiada temu z „Gry o tron”, co zostało osiągnięte dzięki dekoracjom i muzyce. Przez chwilę można poczuć się niczym Tyrion uwięziony przez Cersei – niestety nam Varys nie przyszedł z pomocą, musieliśmy uwolnić się sami. W pokoju znajduje się mnóstwo smaczków i ciekawostek związanych z „Grą o tron”, które z pewnością zachwycą każdego fana i odkrywanie ich sprawi mu mnóstwo radości.

2

Właściciel pokoju okazał się osobą bardzo otwartą na klienta, ponieważ gdy nasz pobyt w lochach nieco się przedłużył – to był nasz pierwszy udział w takiej zabawie – pozwolił nam spokojnie dokończyć rozwiązywanie zagadek (pokój nie był zarezerwowany na późniejszą godzinę). Po wyjściu z pokoju zrobił nam pamiątkowe zdjęcie (z mieczami!) i odpowiedział na nasze pytania. Okazało się, że jest wielkim fanem „Gry o tron” i całkiem sam zaprojektował pokój. Byliśmy pod wrażeniem.

„Lochy Królewskiej Przystani” są znakomitym sposobem na spędzenie czasu, czy to we dwójkę, czy w grupie znajomych. Pokój stanowi świetną atrakcję dla fanów uniwersum Martina – zarówno serialu, jak i książki. Warto przyjechać i zobaczyć, zachęcamy również osoby spoza Poznania.

Sprawdźcie sami – http://www.zakluczeni.pl/