Piąty sezon “Gry o tron” będzie pierwszym, w którym autor “Pieśni Lodu i Ognia” nie napisał scenariusza do żadnego odcinka (wcześniej Martin tworzył epizody: 1×08, 2×09, 3×07 i 4×02), ale już teraz wiemy, że podobna sytuacja będzie również w przyszłym roku. Autor potwierdził na swoim blogu, że wobec natłoku obowiązków (głównie dotyczących pisania “The Winds of Winter”) zrezygnuje ze scenariusza do jednego z odcinków szóstego sezonu:

Po ponad miesięcznym zastanawianiu się nad tą sprawą zdecydowałem, że nie będę pisał scenariusza do żadnego z odcinków szóstego sezonu “Gry o tron”. Napisanie takie scenariusza zajmuje mi minimum trzy tygodnie, a okres ten pewnie uległby wydłużeniu w przypadku materiału, który nie jest wierną adaptacją wydarzeń z książek; zawsze też kiepsko wychodziła mi zmiana form, w ramach których tworzę. Napisanie scenariusza do jednego odcinka serialu opóźniłoby “Wichry zimy” o miesiąc albo półtora, a na to nie mogę sobie pozwolić. Wierzę, że David Benioff, D.B. Weiss i Bryan Cogman świetnie dadzą sobie radę. Ja wolę poświęcić czas i energię na “Wichry zimy”.

Czyżby wydanie “The Winds of Winter” przed premierą 6. sezonu najprawdopodobniej w kwietniu 2016 roku stawało się coraz bardziej realne?

źródło: grrm.livejournal.com