Pisarz ma nadzieję na zwiększenie zatrudnienia w rodzinnym mieście.

Autor “Pieśni Lodu i Ognia” z pewnością wystawia na próbę cierpliwość fanów, ogłaszając co jakiś czas nowe projekty, w których bierze udział, co z kolei za każdym razem powoduje lawinę pytań dotyczących premiery długo wyczekiwanych “Wichrów zimy”.

stage(oficjalne logo wytwórni)

Stagecoach Foundation – tak swoje studio filmowe o charakterze non-profit nazwał George R. R. Martin. Powstało w jego rodzinnym mieście, Santa Fe w stanie Nowy Meksyk. Autor Pieśni Lodu i Ognia na swoim blogu tak wypowiada się o nowym projekcie:

Naszym marzeniem jest możliwość zaoferowania mieszkańcom Santa Fe nowych miejsc pracy, a także wsparcie dla młodego pokolenia – rozwój ich karier w sektorze rozrywkowym poprzez staże, mentoring i edukację w tym zakresie.

stag2(siedziba StageCoach Foundation)

Jak wynika z załączonych tweetów, lokalne władze z wielkim podekscytowaniem patrzą w przyszłość, którą niesie im rozwój studia, a co za tym idzie – zapewne także duży przypływ gotówki z Hollywood. Wiadomo już, że jednymi z pierwszych, którzy skorzystają z dostępności nowego studia filmowego, będą bracia Joel i Ethan Coenowie (znani choćby dzięki takim produkcjom jak Big Lebowski czy Fargo).

źródło: abqjournal.com