Zarządcy hiszpańskiego miasta Girona negocjują z twórcami 7. sezonu pozostanie w gronie gospodarzy nagrań do serialu.

Katalońskie miasto jest nowym jasnym punktem na mapie widzów serialu. W ubiegłym roku przeniesiono tam nagrania z Chorwacji, a Girona na potrzeby 6. sezonu posłużyła jako aż trzy miasta martinowskiego uniwersum: Braavos, Stare Miasto i Królewska Przystań, wypierając tym samym z interesu Dubrownik.

Radny kultury Girony, Carles Ribas, twierdzi, że rozmowy między miastem i HBO już się rozpoczęły. Dodaje jednak, żeby fani jeszcze się nie nastawiali na kolejne nagrania w tej lokalizacji, ponieważ sprawa jest nadal otwarta.

gir

Ribas podkreśla, że nagrania w Gironie świetnie wpłynęły na obszar, przyciągając również zainteresowanie producentów filmowych, a twórcy serialu byli zadowoleni z ustaleń. Wszystko wskazuje również na to, że filmowanie w mieście obyło się bez żadnych komplikacji.

Rozstrzygnie najprawdopodobniej to, jak finalnie wypadły nagrania w rejonie. Zaskakuje umieszczenie w jednym mieście aż trzech serialowych, zlokalizowanych na tak odmiennych obszarach jak Reach, dawne ziemie Targaryenów i wybrzeże Essos, jednak nie wiemy, czy Braavos lub Stare Miasto w ogóle dotyczą 7. sezonu. Dochodzi też czynnik dyplomatyczny, ponieważ przeniesienie dużej części nagrań do Hiszpanii zbiegło się ze związkami z HBO ambasadora tego kraju, a takie powiązanie z jednym z najpopularniejszych seriali globu przynosi oczywiste korzyści dla rejonu.

 źródło: elpuntavui.es

Wideo

"Gra o tron" - 6. sezon - Podróż do Hiszpanii [HD] [Napisy PL] // Westeros.pl