HBO udostępniło oficjalne opisy najbliższych pięciu odcinków 5. sezonu "Gry o tron"; znamy również tytuł ósmego epizodu!

Odcinek 5×08 będzie nosił tytuł “Hardhome“. Jego opis prezentujemy poniżej wraz z pozostałymi epizodami. Prosimy pamiętać, że nawet tak krótkie, oficjalne opisy wiążą się z lekkimi spoilerami.

5×04 – “Sons of Harpy” (“Synowie Harpii”)
Premiera: 3 maja (USA), 4 maja (Polska)
Scenariusz: Dave Hill
Reżyseria: Mark Mylod
Opis: Wojująca Wiara staje się coraz bardziej agresywna. Jaime i Bronn wybierają się na Południe. Ellaria i Żmijowe Bękarcice poprzysięgają zemstę.

5×05 – “Kill The Boy” (“Zabij chłopca”)
Premiera: 10 maja (USA), 11 maja (Polska)
Scenariusz: Bryan Cogman
Reżyseria: Jeremy Podeswa
Opis: Dany podejmuje w Meereen niezwykle trudną decyzję. Jon zyskuje nieoczekiwanego sojusznika. Brienne kontynuuje poszukiwania Sansy. Theon pozostaje więźniem Ramsaya.

5×06 – “Unbowed, Unbent, Unbroken” (“Niezachwiani, nieugięci, niezłomni”)
Premiera: 17 maja (USA), 18 maja (Polska)
Scenariusz: Bryan Cogman
Reżyseria: Jeremy Podeswa
Opis: Arya kontynuuje swój trening. Jorah i Tyrion napotykają na swojej drodze handlarzy niewolników. Trystane i Myrcella mają własne plany. Jaime i Bronn docierają do celu wyprawy. Żmijowe Bękarcice przypuszczają atak.

5×07 – “The Gift” (“Dar”)
Premiera: 24 maja (USA), 25 maja (Polska)
Scenariusz: David Benioff & D.B. Weiss
Reżyseria: Miguel Sapochnik
Opis: Jon przygotowuje się na nieuchronny konflikt. Sansa próbuje porozumieć się z Theonem. Brienne oczekuje na znak. Stannis pozostaje uparty. Jaime próbuje na nowo odnaleźć swoją rodzinę.

5×08 – “Hardhome” (“Hardhome”)
Premiera: 31 maja (USA), 1 czerwca (Polska)
Scenariusz: David Benioff & D.B. Weiss
Reżyseria: Miguel Sapochnik
Opis: Arya notuje postępy w swoim treningu. Sansa napotyka dawnego znajomego. Nastają ciężkie chwile dla Cersei. Jon wyrusza na wyprawę.
Jakich wydarzeń spodziewacie się po tych opisach?