Twórcy poszukują aktorów, którzy wcielą się w Dothraków obecnych w 6. sezonie "Gry o tron" w wątku Dany. Zapraszamy zapoznania się z opisami i dzielenia spekulacjami.

Piąty sezon zastał Daenerys zagubioną w na chwilę obecną nieznanym rejonie Essos i otoczoną przez hordę Dothraków. Teraz twórcy serialu poszukują aktorów do obsadzenia kolejnych dwóch ról w tym wątku:

  • młoda wdowa: aktorka pochodząca spoza Europy, najlepiej z Bliskiego Wschodu, w wieku od 18 do 22 lat. Zagra delikatną i inteligentną wdowę, która sporo przeżyła, ale jednak nadal patrzy trzeźwo na świat. Rola rozpisana jest na dwa odcinki.
  • młody wojownik: postać w wieku 20-25 lat. Inteligentny i zaradny bohater, który jest wprawdzie wojownikiem, ale nie odznacza się siłą ani umięśnieniem. Twórcy poszukują aktorów z innej rasy niż biała, najlepiej o lekkim, brązowym odcieniu skóry.
dany2(© HBO)

Obydwie role zdają się wskazywać na Dothraków i o ile postać młodego wojownika może być nawet epizodyczna, to jednak “młoda wdowa” z pewnością będzie miała pewną rolę do odegrania w wątku Daenerys.

Jak według Was potoczą się losy Dany na początku 6. sezonu?

źródło: watchersonthewall.com