W kolejnym sezonie "Gry o tron" po raz pierwszy ujrzymy pewnego maestera.

Wygląda na to, że kolejna postać z książek pojawi się w “Grze o tron” – i jest to bohater, o którym w “Pieśni Lodu i Ognia” bardziej słyszeliśmy, niż któremu mogliśmy przyjrzeć się bliżej poprzez któregoś z bohaterów – strona WatchersOnTheWall informuje, że twórcy zdecydowali się wprowadzić do serialu postać arcymaestera Ebrose’a.

arcy1(©Fantasty Flight Games)

Informacje dotyczące Ebrose’a pojawiają się w prologu “Uczty dla wron” we wspomnieniach Pate’a. Z rozdziału dowiadujemy się, że arcymaester działa w Cytadeli i nadzoruje młodych adeptów w sztuce uzdrawiania:

Ebrose mógł uważać, że Pate nie zasługuje na srebrne ogniwo, ale chłopak potrafił nastawić złamaną kość i zbić gorączkę, używając pijawek.

Później w rozmowie Cersei z Qyburnem poznajemy kilka dodatkowych szczegółów – między innymi to, że Ebrose znany jest ze swoich zdolności i wiedzy w dziedzinie uzdrawiania. Jak stwierdza Qyburn:

Byłem tak samo dobrym uzdrowicielem jak Ebrose, ale postanowiłem go przewyższyć.

W dalszej części temu bohater ten wspomniany jest również podczas rozmowy Littlefingera z maesterem Colemanem:

Arcymaester Ebrose twierdzi, że mleko matki ma wiele zdrowotnych właściwości.

Z kolei dodatkowe informacje dotyczące jego wyglądu zawarte są w spisie bohaterów, dostępnym na końcu “Uczty”:

ARCYMAESTER EBROSE, uzdrowiciel, jego pierścień, laska i maska są zrobione ze srebra.

Nadal nie wiemy, jaka będzie konkretna rola tej postaci w 7. sezonie ani jaki aktor się w nią wcieli. Skoro twórcy postanowili wprowadzić do serialu doświadczonego uzdrowiciela, być może w Cytadeli pojawi się Jorah?

źródło: watchersonthewall.com