Ruszyły castingi do 7. sezonu "Gry o tron". Ponadto ujawniono pierwsze dwie role, do których twórcy poszukują obsady.

Wydaje się, że ledwie wczoraj opadał kurz po finale piątego sezonu i docierały do nas pierwsze informacje o nowych bohaterach w 6. Tegoroczna odsłona mierzy się z potężnymi oczekiwaniami, a mimo że zostały jeszcze dwa odcinki, już pojawiają się pierwsze informacje dotyczące fabuły 7. odsłony.

Serwis Watchers on the Wall na podstawie własnych źródeł donosi, że castingi do 7. sezonu są już w trakcie. Co więcej, ujawniają dwie z nowych ról, które zostaną obsadzone w tym roku.

To dwoje młodych ludzi z Północy. Pierwsza to 16-letnia dziewczyna, która weźmie udział w “scenie z głównymi bohaterami o wysokiej stawce”. Musi być białoskóra i mieć północny akcent. Druga z ról to 10-letni chłopiec, który będzie uczestniczył w tej samej scenie co nastolatka. Nie ujawniono imion – pod tym względem HBO jest równie ostrożne, co w ubiegłym roku.


lyanna

© HBO


To pozostawia nam wiele miejsca na teorie, zwłaszcza że na tym etapie bardzo trudno powiedzieć, jaka jest tożsamość dzieci z Północy. Przez pryzmat wątku Brana możemy rozpatrywać te role w kategoriach czasu. Czy dotyczą przeszłości? Rodzeństwo Starków z pokolenia Eddarda już dostało swoich odtwórców w tym sezonie. Co więcej, Lyannę i Benjena dzieli mniejsza różnica wieku. Również siostrę Eddarda w 16-letnim wydaniu prawdopodobnie twórcy pokażą jeszcze w tym sezonie. Możemy założyć, że nowi aktorzy nie pojawią się w retrospekcjach. W teraźniejszości znamy już niemal wszystkie szlachetnie urodzone dzieci obszaru, więc dwójka młodych aktorów prawdopodobnie zagrałaby wieśniaków. W przyszłości…

Być może dzieci z Północy są rodzeństwem. Warto zauważyć, że dziewczyna będzie rówieśniczką Sansy, podczas chłopiec jest w wieku zbliżonym do Rickona. Kimkolwiek będą te postaci, zajmą bardzo cenny czas antenowy ostatniego sezonu przed finałem, który w dodatku będzie się składał z zaledwie siedmiu odcinków.

Jak sądzicie, kim będą młodzi północni?

źródło: watchersonthewall.com