Wcielająca się w postać Brienne brytyjska aktorka udzieliła krótkiego wywiadu podczas niedawnego przedpremierowego pokazu pierwszego odcinka piątego sezonu “Gry o tron”, który odbył się w Londynie. Christie podjęła zarówno temat granej przez nią postaci jak i nadchodzącej nowej serii.

Uważam, że serial z sezonu na sezon staje się coraz lepszą produkcją, po części za sprawą tego, że idealnie pogodzone są sceny i wydarzenia zaczerpnięte z książek jak i te wymyślone przez twórców [Dana Weissa i Davida Benioffa – przyp.red.]. Potrafią przemienić nawet najnudniejsze rzeczy w coś fascynującego.

Aktorka chętnie opowiadała też o swojej postaci:

Brienne jest człowiekiem honoru i nigdy nie wycofuje się z obietnic, które składa. W najbliższym sezonie jesteśmy tego świadkami, mimo że przez swoje zasady napotyka wiele wręcz niemożliwych przeszkód na swojej drodze.

Pod koniec czwartego sezonu byliśmy świadkami tego, jak Brienne udaje się pokonać Ogara – zawiodła jednak, jeśli o jej misję odnalezienia Aryi. Miała już ją w swoich rękach, a tej udało się uciec; praktycznie prześlizgnęła jej się przez palce. Brienne jest przez to bardzo zawiedziona. Nagle straciła cel i nie do końca wie, dokąd może się teraz udać; praktycznie błąka się po kraju. Być może będzie Wam dane ujrzeć ją z nieco mroczniejszej strony.

Wcześniejsze zwiastuny ujawniły, że Brienne prawdopodobnie nadal przebywa w północnej części Westeros, jako że podróżuje z Podrickiem przez krainy nawiedzane potężnymi śnieżycami:

bri

źródło: zap2it.com