HBO postanowiło zaostrzyć apetyt fanów przed premierą nowego sezonu i zaraz po drugim zwiastunie i niedługo po pierwszym klipie z Jonem Snowem wypuszcza trzy kolejne!

Na pierwszym z nich widzimy Daenerys, która wkracza do Vaes Dothrak, co możemy poznać po ogromnych posągach koni przy wjeździe do miasta.

Dziewczyna nie wydaje się być jeńcem, jednak podróżuje pieszo, co jest szczególną ujmą na honorze wśród Dothraków, zwłaszcza że po raz pierwszy wjeżdżała do miasta jako khaleesi u boku wielkiego khala, na wierzchowcu stosownym do swojej pozycji.
Jeden z Dothraków wita ją w “domu” – zatem wiemy już, że Jhaqo spełnił obowiązek wobec dawnego brata krwi i zgodnie z tradycją doprowadził wdowę po khalu do zgromadzenia dosh khaleen – wdów, które mają władzę zwierzchnią nad całą dothracką społecznością, jednak są skazane na pozostanie w stolicy – w zamknięciu – do końca życia.

Tej sceny możemy spodziewać się w trzecim odcinku. Samą Daenerys wśród dosh khaleen możemy zobaczyć w drugim zwiastunie sezonu, jak zrywają z niej ubrania. Wygląda na to, że młodą Targaryenkę czeka długa droga do odzyskania kontroli nad swoim życiem.

Kolejny klip przedstawia Cersei i Jaime’a. Kobieta wyrzuca z siebie żal po utracie córki, a Królobójca podejmuje się pocieszenia siostry.

Wyraźnie zbliżają się do siebie po pewnym okresie ochłodzenia ich relacji. Scena pochodzi z premierowego odcinka 6. sezonu i zapewne rozgrywa się tuż po powrocie Jaime’a z Dorne.

Ostatnie wideo przedstawia ucieczkę Sansy i Theona przez las otaczający Winterfell; w tle słyszymy wyraźnie pościg z rozochoconymi sukami Ramsaya na czele.

Theon nie pozwala zwolnić zmęczonej Sansie – zna konsekwencje, jakich zaznają, jeśli Bolton ich dopadnie. Świadkował polowaniu na pewną dziewczynę, o którą była zazdrosna Myranda. Ramsay strzelał do niej z kuszy, postanowił zagrać z nią w pewną grę – jeśli uda jej się uciec, przeżyje. Dla dziewczyny ta zabawa skończyła się śmiercią, suki bękarta rozszarpały ją żywcem.
Scena dotyczy pierwszego odcinka nowego sezonu.

Jak według Was potoczą się dalsze wątki tych bohaterów?

źródło: HBO