Jakiś czas temu w sieci pojawiły się nieoficjalne zdjęcia z planu (w Sibeniku w Chorwacji), na których możemy zaobserwować Aryę w nowym kostiumie oraz osoby, których czytelnicy nie spodziewaliby się zastać w Braavos, a mianowicie członka Gwardii Królewskiej –  ser Meryna Tranta oraz Mace’a Tyrella. Towarzyszy im Tycho Nestoris, choć oczywiście obecność tej postaci w Braavos jest w pełni uzasadniona (miasto jest siedzibą Żelaznego Banku, który reprezentuje Tycho).

(kliknij na zdjęcia, by je powiększyć)

arya-3Maisie Williams – Arya (z taczką) oraz Ian Beattie (ser Meryn Trant)

Sibenik, 18.09.2014 - Pocelo snimanje popularne serije Game of ThronesIan Beattie (ser Meryn Trant)

Sibenik, 18.09.2014 - Pocelo snimanje popularne serije Game of ThronesOd góry: Roger Ashton-Griffiths (Mace Tyrell) i Mark Gatiss (Tycho Nestoris)

Kręcona scena nie wygląda na wydarzenie z książek (Mace Tyrell nigdy nie pojawił się w Braavos), ale dość prawdopodobnym wydaje się, że Mace zostanie wysłany za Wąskie Morze celem negocjowania spraw finansowych królestwa z Tycho Nestorisem, przedstawicielem Żelaznego Banku. Ser Meryn Trant mógłby wtedy służyć jako jego osobisty gwardzista.

Zagadką jest natomiast udział Aryi w scenie – czy to tylko przypadkowe spotkanie, czy może będzie to oznaczać, że bohaterka otrzymała już pierwsze “zadanie”? Przekonamy się o tym w przeciągu nadchodzących tygodni.

źródło: highlighthollywood.com