Szósty sezon “Gry tron” sprawił, że po długiej przerwie powróciło do nas wielu bohaterów. Takie postacie jak Bran Stark, Meera Reed, Hodor, Yara czy Balon Greyjoy ponownie pojawiły się na naszych ekranach. Po raz pierwszy od dziewiątego odcinka trzeciego sezonu mieliśmy przyjemność zobaczyć Rickona Starka, aktor go grający (Art Parkinson) zdążył przez ten czas sporo urosnąć.

Wielu fanów uporczywie czekało na powrót najmłodszego członka rodu Starków, jednak po ostatnim odcinku ci sami fani woleliby chyba, żeby Rickon został tam gdzie się znajdował przez ten czas. Ród Umberów jest jednym z najbardziej lojalnych chorążych rodu Starków. Smalljon Umber uczynił dość nieoczekiwaną rzecz – podarował Rickona oraz Oshę Ramsayowi Boltonowi. Żeby udowodnić swoje intencje, Smalljon położył na stole głowę Kudłacza – wilkora młodego Starka. Pierwszą myślą w umysłach wielu widzów było to, że Rickon albo zaraz będzie martwy, albo stanie się kolejną zabawką Ramsaya.

Scena nie należała do najprzyjemniejszych, gdyż oficjalnie zobaczyliśmy kolejnego, nieżywego wilkora. Jednakże pojawiła się taka opcja, że Umberowie wraz z Rickonem, zamierzają oszukać Ramsaya i przejąć kontrolę nad Winterfell. Jeśli właśnie się zastanawiasz jak to możliwe, przyjrzyj się niektórym scenom z trzeciego odcinka. Smalljon Umber odmówił złożenia przysięgi Boltonom oraz nie przyrzekł wierności ani Ramsayowi, ani Roose’owi. Może to być ważne ze względu na to, że Umberowie są wciąż wierni Starkom. Smalljon swoim ciętym językiem, sprawił, że nowy lord Bolton uwierzył, iż głowa rodu Umberów nie klęka przed nim z powodu niedbania o tradycje.

Poprzez oddanie Rickona ród Smalljona zyskał zaufanie Ramsaya, przez co mogą oni później zmienić strony i zaatakować Boltonów w kluczowym momencie. Warto wspomnieć, że Rickon jest cennym zakładnikiem w rękach nowego namiestnika północy. Wszyscy jednak pamiętają, co stało się z ostatnim członkiem rodu Starków w jego rękach. Są szanse, że tym razem, młodego Starka nie spotka żadna krzywda.

Oprócz tego, domniemana głowa wilkora wydaje się nieco za mała jak dla tego zwierzęcia, bardziej przypomina łeb zwykłego wilka. Pojawia się tutaj opcja, że Kudłacz jest wciąż żywy i przebywa gdzieś, bezpieczny z Umberami. Nie zapomnijmy, że z Rickonem przebywa Osha, która – jak już udowadniała w przeszłości – jest niezwykle niebezpieczną wojowniczką.

Źródło: wikiofthrones.com