Jak zwykle – było z czego wybierać! Udało nam się jednak wyłonić trzy zwycięskie prace, oto one:

Krzysztof Dezyderiusz Sauter

,,Próba Siedmiu”

 1. Ja, we własnej osobie

Mimo że tradycja pozwala sądzonemu wycofać się i wystawić do walki swojego czempiona, nie potrafiłbym stać z boku i obserwować jak ludzie biją się i giną za mnie. Nie oczekiwałbym też od nikogo stuprocentowego zaangażowania i poświęcenia dla kogoś, kto chowa się za kiecką swej kobiety. W związku z tym, pierwszym z wojowników byłbym ja sam. Uchodzę za trzeciego brata Clegane, więc dałbym sobie radę.

 1. Ser Bronn znad Czarnego Nurtu

Doświadczony wojak z kocią zręcznością i wyśmienitym humorem. Najemnik bez skrupułów, od którego za odpowiednią zapłatę można oczekiwać lojalności. Obiecam mu zamek. Miał szansę wykazać się już podczas Próby Walki w pojedynkę, sądzę, że w odpowiednio skonstruowanej drużynie byłby jeszcze skuteczniejszy. No i nie martwiłbym się o jego wiarę w sukces, parafrazując słowa samego bohatera: ,,Dajcie mi sześciu dobrych ludzi…’’.

 1. Silny Belwas!

Prawdopodobnie najlepszy wojownik Essos, którego niestety nie mieliśmy szansy ujrzeć na ekranie. Swoją drogą ciekawe czy klawiatura GRR Martina zawiedzie go do Westeros wraz z Danką, kto wie, może nawet weźmie udział w niefortunnej wyprawie za mur… Tak czy siak, doświadczenie gladiatora w walkach grupowych na arenie byłoby nieocenione. A jego styl walki efektowny i emocjonujący dla kibiców. No i widok Belwasa robiącego Zwycięską Kupę i podcierającego się szatą martwego wroga jest nie do przegapienia.

 1. Thoros z Myr

Każda dobra ekipa bitewna potrzebuje medyka! A w tym wypadku jest to nie kto inny jak sympatyczny kapłan R’hllora i smakosz rumu. Dokładając do tej mieszanki wspaniałe umiejętności szermiercze i płonący miecz, mamy kandydata idealnego. Jak sam twierdzi rzadko kiedy się boi, gdyż zwykle jest zbyt pijany, by się bać. Jeśli tylko w trakcie Próby nikt nie wpadnie na pomysł sprawdzenia trzeźwości wojowników, jesteśmy w domu.

 1. Khal Drogo

Co do skillsów bitewnych, długość warkocza oraz pozycja w Khalasarze rozwiewają wątpliwości. Inteligentnie skonstruowana ekipa potrzebuje też motywatora i kogoś kto nakręci hype. A ciężko wyobrazić sobie lepszy wybór niż rozszalałego Drogo grożącego wrogom w tych oto słowach:

Anha vazhok khadoes yeroon virsalat! Anha ochomok yeraan kijinosi! Inte vadakhie tihoa ma khewo afilki vi gadimaan! Eyel varthasoe she ilekaan rikhoya arrekaan vekha vosi yeroon vosma tolorro!

 1. Oberyn Martell

Udowodnił swoją wartość bez problemu pokonując w pojedynkę Górę, mimo tego co było potem… Jednakże dzięki swojej zajadłości i sprytowi jest strasznie niewygodnym przeciwnikiem. A i szaleństwa oraz charyzmy mu nie brakuje. Nie zawahałbym się również poprosić go, by swojej trutki na oręż użyczył pozostałej szóstce. Żmija z Dorne dołącza do paczki! No, a drodzy Państwo, jakież to będzie afterparty…

 1. Arya Stark

Wahałem się pomiędzy Starkówną, a Wun-Wunem, ale uznałem, że nie mamy takich funduszy na CGI. Arya stała się jednym z najefektywniejszych skrytobójców w Westeros, a serialowy pojedynek z Brienne upewnił mnie w przekonaniu, że da sobie radę z przeciwnikiem w pełnej zbroi. Nie obraziłbym się, gdyby do beczki z winem przeciwnej Siódemki dolała to samo co Freyom. To nieuczciwe i podstępne, ale nie chciałbym, by potem mówili o mnie, że Siódemka Krzysztofa walczyła dzielnie, Siódemka Krzysztofa walczyła szlachetnie, Siódemka Krzysztofa walczyła z honorem. I Siódemka Krzysztofa zginęła.


Adrian Kowalski

 

„Siedmiu wspaniałych”

Siedmiu wojów staje w mej obronie:

Pierwszy Jon,  król Północy

Na smoku co ogniem zionie

 

Drugi z siedmiu zuchów mężnych –

Beric, z mieczem niespalonym

Co wielu pokonał potężnych.

 

Trzecie stanowisko dumnie piastuje

Tyrion – karzeł dowódca,

Ten, co wszystko kontroluje

 

Petyr zwany Małym Palcem

Czwartą pozycję okupuje

Spiskiem on – nie walcem,

Wrogów deklasuje.

 

Na miejscu piątym

Nie ma zaś  Nikogo

Choć w pobliskim lesie

Leżą zwłoki Misia Gogo

 

Szóste, przedostatnie

Miejsce w mej obronie

Należy się potężnej Cersei

w złotem błyszczącej koronie

 

Siódmy zaś największy,

Co misję ważną dzierży

Wun Wun olbrzym –

Taran przepotężny.


Dominik Michałek:

„Ładna zbroja nie czyni jeszcze wojownikiem”

Mark Lawrence, Cesarz Cierni

Próba Siedmiu to nie przelewki- zdaje sobie z tego sprawę każdy czarodziej, władca, złodziej, wojownik- absolutnie każdy. Czas uczy ludzi, że aby wypełnić swe przeznaczenie trzeba podążać na przód, jednak by dobro mogło zwyciężyć należy zgromadzić wokół  siebie ludzi, którzy podadzą pomocną dłoń i wesprą bohatera w jego działaniach.

Dziś to ja będę tym bohaterem. Tym, którego przeznaczeniem jest wypełnić próbę Siedmiu. Jednak, kto może mnie wesprzeć w tej chwili trudu i niepokoju? Należy zapomnieć o różnicach- przekroczyć nieprzekraczalne granice- czasu i przestrzeni. Dlatego na pomoc wzywam do siebie siedmiu najznamienitszych wojowników, tych złych i dobrych, którzy istnieli bądź wciąż istnieją i żyją wśród kart wszech-wszechświata (lista subiektywna)

 1. Thor, syn Odyna

Nie ten filmowy- ten mitologiczny. Aby zwyciężyć, potrzeba mi będzie najpotężniejszych, najprzebieglejszych i najinteligentniejszych. Thor zalicza się do tych pierwszych- bo któż jest silniejszy od nordyckiego boga piorunów? Jego błyskawiczna pomoc okazałaby się nieoceniona.

7

 1. Tokugawa Ieyasu, legenda wśród samurajów

Słysząc jego imię średniowieczny mieszkaniec Japonii mógłby dosłownie popełnić na miejscu honorowe sudoku seppuku. Władza, do jakiej doszedł Tokugawa była tak wielka, że nawet próbował otoczyć się boskim kultem. Jego umiejętności strategiczne, które pokazał podczas wojny domowej, a także analityczny umysł, bezwzględność, brawura i perfekcyjne opanowanie walki kataną byłyby świetnym dodatkiem w moim zespole.

6

 1. Geralt z Rivii

Taki z niego wojownik jak z Olenny Tyrell słodka babcia… Geralt jest najemnikiem, zawodowcem. A w końcu to zawodowcy często wygrywają wojny. Troszkę eliksirów, srebrny miecz i Igni- przejście Gerwarda, znaczy się Geralta przez okrucieństwa Próby Traw sprawia, że jest on idealnym kandydatem do pomocy przy Próbie Siedmiu.

5

 1. Anakin Skywalker / Darth Vader

Tego wojownika ciężko określić… Z jednej strony potężny rycerz Jedi, wsławiony w wielu bitwach Wojen Klonów oraz wybraniec mocy, z drugiej strony zdrajca ludzi, którzy mu ufali- mistrza oraz własnej kobiety. Pomimo wielu wad dzięki nawróceniu Anakin jest idealnym kandydatem do pomocy przy próbie Siedmiu- być może pozwoli ona mu odkupić się na polu walki?

4

 1. Aragorn II, syn Arathorna

„To jeden ze Strażników. Niebezpieczni z nich włóczędzy. Nie znam jego imienia, ale tutaj zwą go Obieżyświatem.”

Ten cytat idealnie charakteryzuje Aragorna. W czasie trudnym dla Śródziemia, pokazał, że potrafi udźwignąć na barkach powinność, która na nim ciąży. To wspaniały kompan, wojownik, przyjaciel, ale także inteligentny i przebiegły człowiek.

3

 1. Drizzt Do’Urden, legenda Zapomnianych Krain

Każdy weteran Lochów i smoków chyba znatego Pana- i wie że nie należy z nim zadzierać. Jeden z najlepszych fechmistrzów na kontynencie Faerûn, prawdziwy buntownik- i wojownik- to tylko niektóre z przymiotów Drizzt’a. Jego barwna postać, która przewija się przez świat Zapomnianych Krain już bardzo długo, wspomoże i już tak szalony zespół do pomocy przy próbie Siedmiu. Musi.

2

NIEKWESTIONOWANY NUMER 1

Gregor Clegane, pseudonim „Góra”

1

Autor komentarza dotyczącego bohatera zginął w niewyjaśnionych okolicznościach, odnaleziono go ze zmiażdżoną czaszką.

Suicide Squad zespół idealny na wspólną wyprawę próby Siedmiu!


Prosimy o nadesłanie adresu, na który mają zostać wysłane nagrody, na naszego maila.

Dane osobowe potrzebne do wysyłki nagrody należy wysłać w ciągu 7 dni od ogłoszenia zwycięzców. Po tym okresie prawo do odebrania nagrody przepada.

Zapraszamy do obserwowania naszej strony – następne konkursy już wkrótce!